Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Farm Fest cez víkend na dvoch hodoch

 Tradičný Farm Fest ponúkne svoje špeciality tento víkend až na dvoch miestach. Bude súčasťou Ružinovských aj Dúbravských hodov. Už budúci týždeň sa predstaví v Stupave a do konca roka ponúkne svoje produkty ešte dvakrát.

 

„Farm Fest je tradičná súčasť Župnej jesene a návštevníci už vedia, že v našich stánkoch nájdu všetko, čo región ponúka. Dávame si veľký pozor pri výbere predajcov, pretože to musia byť lokálni producenti tradičných regionálnych výrobkov,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Ružinovské hody aj Dúbravské hody sa začnú už dnes podvečer a ich súčasťou bude aj Farm Fest, ktorý návštevníkom predstaví tradičné produkty bratislavského regiónu. Návštevníci bratislavskej Dúbravky tak až do nedele pred Domom kultúry nájdu typické bratislavské rožky, devínsky ríbezlák, produkty z medu a vosku, sušené ovocie ale aj stupavskú kapustu a mäsové výrobky.  V ružinovskom Parku Andreja Hlinku to bude od dnešného popoludnia až do nedele takisto voňať bratislavskými rožkami, pagáčmi, medom, burčiakom, lekvármi ale aj bylinkami a domácimi koláčikmi. Návštevníci oboch hodových podujatí si tak domov môžu priniesť to najlepšie, čo región ponúka.
Program hodov však bude zaujímavý aj na pódiu. Na Dúbravských hodoch sa na pódiu predstaví Dominika Mirgová, Samuel Tomeček s kapelou, Polemic a priestor dostanú aj mieste folklórne zvyky, ktorým bude patriť Družstevná ulica. Ružinovské hodové slávnosti ponúknu návštevníkom koncerty kapiel Metalinda, David Koller & Band či LePayaco. Pred Domom kultúry Ružinov bude v sobotu aj v nedeľu priestor pre Hodovú diskotéku.
„Hlavnou myšlienkou Farm Festu je prezentovať kvalitu regionálnych produktov a ponúknuť návštevníkom podujatí, ktorých súčasťou je Farm Fest, poctivé regionálne produkty. Často sa stáva, že obyvatelia regiónu, nieto ešte návštevníci, nepoznajú tradície obcí z opačného konca župy,“ objasnil myšlienku Farm Festu výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.
Farm Fest je kultúrno-spoločenským podujatím, ktorého cieľom je priblížiť a zviditeľniť tradičné remeselné, gastronomické a produktové špecifiká Bratislavského regiónu a jeho okolia. V tomto roku sa koná na šiestich miestach. Prvý bol 3. septembra v Slovenskom Grobe na otvorení Kráľovstva husaciny, dva sú počas nasledujúceho víkendu v Dúbravke a v bratislavskom Ružinove, tretí bude už budúci víkend ako súčasť Stupavských dní zelá, 7. a 8. októbra budú regionálne produkty na Bratislavskom októberfeste a posledný 10. a 11. decembra na podujatí Vianoce v Stupave.