Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Festival Divokej vody prináša adrenalín a zábavu, odvez sa tam loďou

 Takmer tisíc ľudí dnes odštartovalo letnú sezónu na Festivale Divokej vody v Čunove. Štvrtý ročník festivalu potrvá až do nedele a je ukážkou najlepších a najzaujímavejších letných športov vo vode, ale aj v piesku a na suchu. O dobrú náladu sa starajú slovenské i zahraničné kapely. Tento ročník prináša aj netradičný spôsob dopravy, záujemcovia sa môžu na festival dopraviť loďou z bratislavského prístavu. Partnerom podujatia sú Bratislavský kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

 
„Našou snahou je podporiť nielen konkrétnu akciu ale aj konkrétne miesto v Bratislavskom regióne, kam chceme, aby chodili nielen ľudia z Bratislavy alebo z nášho kraja, ale aj ľudia zo zahraničia a trávili tu tzv. víkendovú turistiku,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Práve areál Divoká voda označil za jednou z atraktívnych miest v BSK, ktoré navštevuje veľa rodín s deťmi, ponúka program množstvo športových aktivít a plno zážitkov. „Naviac, toto miesto leží na medzinárodnej cyklistickej magistrále Eurovelo 6, tzn. je dostupné aj vo všetkých cyklomapách a z miest z celého Podunajska. Chceme ľuďom ukázať, že tu treba zosadnúť z bicykla, tu sa treba zabaviť. Chceme, aby ľudia, ktorí idú po cyklomagistrálach, strávili čas na Slovensku a nie v okolitých štátoch,“ dodal Pavol Frešo.
 
Počas celého víkendu je v areáli Divoká voda pripravených množstvo športových aktivít na vode aj na suchu, adrenalín aj relax, ako aj program a súťaže pre deti. Návštevníci môžu vidieť niekoľko vodných a ďalších atraktívnych letných športov v zaujímavých exhibíciách, ktoré si môžu tiež vyskúšať. Súčasťou festivalu sú aj workshopy, prednášky, nočný program, občerstvenie, nebude chýbať ani wellness a oddychové aktivity. Sobota patrila punk-rockovým koncertom, na pódiu sa predstavili slovenské kapely Lucifers, From our hands, Zóna A a tiež hosťujúce zoskupenia Pipes and Pints a Ignite. Na bohatý hudobný program sa môžu návštevníci tešiť aj v nedeľu.
 
Záujemcovia môžu aj v nedeľu využiť netradičnú dopravu loďou priamo z osobného prístavu Bratislava na festival Divokej vody. Odchody z prístavu sú o 9:00, 12:30 a o 16:00, odchody z Čunova o 10:30, 14:00 a o 17:30. K dispozícii je aj festivalový bus s odchodmi zo zastávky spred Nového SND o 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 a 18:00, späť pôjde o 11:30, 13:30, 15:30 a o 17:30. Posilnené sú aj nočné spoje.