Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Fínska študentka Viki Muhonen na stáži v SOŠ Senec

 Viki Muhonen, študentka odboru predaj a vedenie predajne z partnerskej fínskej školy “Etela Karjalan Ammatiopisto Lappeenranta“, praxovala od 19.3.-20.4. vo firme TESCO, Zlaté Piesky v Bratislave.

 

Získavala odborné zručnosti v obchodnom reťazci, ktorý vo Fínsku zatiaľ nemá veľké zastúpenie, a tak mohla porovnávať spôsob práce v danom supermarkete so spôsobom práce v severských obchodných reťazcoch. Každý piatok navštevovala hodiny anglického jazyka na SOŠ Senec. Navštívila hlavne hodiny II.E, III.E triedy odboru škola podnikania, ale aj hodiny II.V triedy odboru autoopravár, čo študenti využili na konverzáciu v anglickom jazyku, a získavanie informácií o živote študenta vo Fínsku.

Počas pobytu na Slovensku oslávila svoje devätnáste narodeniny, a tak sme sa jej neúčasť rodiny a priateľov, snažili nahradiť dobrou doma pečenou tortou a gratuláciami. Vo voľnom čase spoznávala život malého mestečka Senec, pozrela si naše turistické centrum pri jazere, no hlavne navštevovala rôzne časti Bratislavy. Očarila ju stará, historická časť mesta, svojimi uličkami, obchodíkmi a kaviarňami, no kriticky sa vyjadrila na adresu služieb na Slovensku. Po skončení stáže na Slovensku bude pokračovať v získavaní skúseností v Luxemburgu. Táto netradične skombinovaná stáž skončí v máji, kedy sa uskutoční záverečné hodnotenie a porovnanie kvality pobytov v oboch krajinách. Veríme, že v hodnotení obstojíme rovnako dobre, alebo aj lepšie ako škola v Luxemburgu, lebo sme danej stáži venovali maximálnu pozornosť.