Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

FREŠO: Bezmocnosť po útoku v Nice nemá hraníc, modlíme sa za Vás

 Po tom ako svet obehli správy o hrozných nočných udalostiach vo francúzskom meste Nice, vyjadruje Bratislavský samosprávny kraj solidaritu obetiam spustením vlajok na pol žrde a vyvesením francúzskej vlajky.

 

„Som v šoku. Nočný útok vo francúzskom Nice bol šialený. Bojím sa, kam až môže nenávisť zájsť. Treba sa naozaj veľmi intenzívne zamyslieť nad tým, kde sa stala chyba a skúsiť ju napraviť. Nie je nič horšie ako keď zomierajú nevinní ľudia,“ reagoval na udalosti bratislavský župan Pavol Frešo.
Pred úradom Bratislavského samosprávneho kraja od dnešného dopoludnia visí francúzska vlajka na znak súcitu a prejavenia spolupatričnosti obetiam tohto hrozného činu, ale aj Francúzsku, ktoré je v poslednom čase vystavené takýmto útokom. Župa tak reaguje na včerajšie nočné teroristické zverstvo v Nice, keď do davu ľudí na promenáde v plnej rýchlosti vpálil útočník s nákladným autom.

 Bezmocnosť po útoku v Nice nemá