Blindfriendly  22. 7. 2018 | Meniny má Magdaléna Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Frešo rokoval s viedenským primátorom o spolupráci pri čerpaní eurofondov

Bratislava, 28. apríla 2010

 

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo sa dnes na rokovaní s viedenským primátorom a zároveň predsedom krajinskej vlády Michaelom Häuplom dohodol na užšej spolupráci pri čerpaní eurofondov v rámci Dunajskej stratégie. „Tento náš spoločný projekt nás spája nielen historicky, ale aj pre budúce programovacie obdobie,“ povedal po stretnutí Frešo. Išlo o historicky prvé stretnutie predsedu BSK a primátora Viedne. „Aj týmto stretnutím dávame medzinárodnej spolupráci nový, aktívny a konkrétny rozmer, čím napĺňame náš predvolebný sľub,“ skonštatoval.

Prioritami kraja je podľa bratislavského župana znalostná ekonomika a oblasť dopravy, ale spolupracovať chce so svojim partnerom aj v ďalších oblastiach. Bratislavskému, aj viedenskému kraju hrozí, že po roku 2013 nebudú môcť kvôli vysokému HDP čerpať vôbec žiadne európske prostriedky, preto sa rozhodli spojiť. „Musíme sa spojiť, aby sme boli v tomto úspešní,“ dodal Frešo.

Podpredseda BSK Ivo Nesrovnal doplnil, že mesto Viedeň má „otvorené dvere“ aj k spolupráci v rámci Dunajského vedomostného klastra, ktorý založil Bratislavský kraj a mesto Bratislava. Podžupan tiež ocenil aj spoluprácu v rámci projektu Centrope, ktorého cieľom je bližšie spoznanie sa obyvateľov krajov v strednej Európe.