Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Frešo: V čerpaní eurofondov musíme byť nekompromisní

 V súvislosti s integrovaným dopravným systémom dnes bratislavský župan Pavol Frešo a primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik predstavili aktuálne kroky. Na riešenie dopravy v regióne je z fondov Európskej únie k dispozícii 470 mil. eur.

 

Pri 1. etape Nosného systému mestskej hromadnej dopravy sa podľa primátora harmonogram dodržiava a mesto podá predbežnú žiadosť o nenávratný finančný príspevok do konca marca. Od Európskej únie žiada približne 80 miliónov eur. „Musíme byť dôslední v čerpaní eurofondov,“ poznamenal Pavol Frešo s tým, že inak bude treba čakať roky, než sa ďalšia takáto investícia objaví na stole. Pripustil, že dopravná situácia v Bratislave je zlá a preto treba vyčerpať všetky zdroje, ktoré sú k dispozícii. „Nie je celkom zrejmé, ako rýchlo dokážeme urobiť nultý obchvat Bratislavy, ale to, čo je šanca v eurozdrojoch, ktoré sú limitované, je maximum ľudí na koľajovú dopravu,“ dodal. Projekt podľa neho pomôže nielen Bratislavskému, ale aj časti Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Po marci bude nasledovať odborná oponentúra na úrovni ministerstva dopravy. To mestu pomôže k tomu, aby dopracovalo žiadosť do finálnej podoby a podalo v júni 2012.

Do integrovanej dopravy bude patriť aj prepojenie bratislavského predmestia a filiálky a teda potiahnutie železničných koľají, ktoré umožnia priviesť prímestskú dopravu do centra mesta. Ďalšou časťou by malo byť zahustenie vlakových zastávok z Devínskej Novej Vsi do centra mesta. Mesto tak využije vlakovú dopravu na vnútromestskú prepravu.

Zdroj: TASR