Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Frešo verí, že policajti v Devínskej Novej Vsi zostanú

 Bratislavského župana Pavla Freša znepokojili informácie o nepredĺžení nájomnej zmluvy na priestory pre Policajný zbor SR v Devínskej Novej Vsi.

 

Podľa župana práve udalosť, ktorá sa v tejto mestskej časti odohrala presne pred rokom a zaradila sa medzi najhoršie v histórii Slovenska, poukázala na nevyhnutnú prítomnosť policajtov v obciach a mestách regiónu. „Každému, kto pozná bezpečnostnú situáciu v Devínskej Novej Vsi, je úplne jasné, že jedno oddelenie tam jednoducho má byť. Urobíme všetko pre to, aby sme vyvinuli dostatočný tlak na miestnu samosprávu, aby si túto zodpovednosť zoči-voči ľuďom, ktorí žijú v území Devínskej Novej Vsi, uvedomili.“ Ďalším dôvodom predĺženia nájmu by podľa Freša malo byť aj avizované zvýšenie počtu policajtov v tejto lokalite v budúcom roku. „Prítomnosť Polície priamo v území zabezpečí, že aj kriminálne živly sa stiahnu. Preto je dôležité, aj v takých mestských častiach kde je nižšia kriminalita, mať zabezpečené oddelenia priamo v území,“ dodal Pavol Frešo.