Blindfriendly Piatok 19. 10. 2018 | Meniny má Kristián Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Frešo vyzýva na nenásilné vyriešenie situácie s autodopravcami

Bratislava, 9. januára 2010

 
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo vyzýva zúčastnené strany mýtneho sporu na pokojné a nenásilné vyriešenie situácie. „Rozumiem snahe autodopravcov o dohodu s ministrom Vážnym na podmienkach, ktoré budú pre nich prijateľné. Hlavne by som chcel, aby sa dohodli na podmienkach, ktoré budú spravodlivé pre tých, ktorí túto situáciu nezavinili,“ vyhlásil Frešo.
 
Zároveň odmieta, aby sa v tejto situácii postupovalo v rovine trestnoprávnych krokov, ktoré avizovali niektoré z dotknutých subjektov. „Eskaláciu napätia náš región nepotrebuje. To čo je potrebné, je rokovať a dohodnúť sa na obojstranne akceptovateľných riešeniach,“ vyzýva nový župan BSK. Podľa Freša sa táto blokáda netýka iba Bratislavčanov, ale má dopad na celé Slovensko. Do hlavného mesta dochádza za prácou denne 200 tisíc ľudí, v pondelok sa navyše očakáva najväčší nápor, pretože sa mnoho ľudí vracia z dovoleniek po sviatkoch. Bratislavského župana znepokojujú aj medializované informácie o plánovanom odťahovaní kamiónov. „Som presvedčený, že sa tento spor dá vyriešiť kultivovane, na úrovni a hlavne bez požitia represií,“ dodal Frešo.