Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Gymnazisti si zmerajú vedomosti o protektoráte a Slovenskom štáte

 Krajské kolo Dejepisnej súťaže študentov gymnázií sa začne už zajtra dopoludnia v rokovacej sále Bratislavského samosprávneho kraja. Bratislavský región budú zastupovať študenti jedenástich gymnázií. Trojčlenné tímy študentov budú odpovedať na otázky dovedna v 22 krajoch Českej a Slovenskej republiky.

 
„Znalosti o protektoráte a Slovenskom štáte sú pre mladých ľudí v oboch krajinách zásadné. Nielen preto, že z neznalosti dejín sa môže stať ich opakovanie, ale ide aj o vnútorné vyrovnanie sa s nie práve pozitívnou minulosťou. Tomuto obdobiu by sa mali študenti venovať nielen na dejepise, pretože tieto udalosti nie sú až tak dávne a s ich následkami sa vyrovnávame a poúčame sa z nich ešte dnes,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Dejepisná súťaž študentov gymnázií sa zajtra začne krajskými kolami, v ktorých trojčlenné tímy gymnazistov budú odpovedať na dejepisné otázky vo všetkých 22 krajoch Českej a Slovenskej republiky. Z krajských kôl postúpi 75 gymnázií, ktoré sa stretnú v novembri v západočeskom Chebe. Organizátorom súťaže je Miroslav Stulák z Gymnázia Cheb. Súťaž sa koná každoročne už od roku 1992 a tohtoročnou témou bude obdobie Protektorátu Čechy a Morava a Slovenského štátu.
Do krajského kola sa v BSK prihlásilo 11 gymnázií, z toho štyri v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.
Krajské kolo Dejepisnej súťaže študentov gymnázií sa začne 8. apríla o 10:00 v rokovacej sále Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej 16 v Bratislave.