Blindfriendly Sobota 18. 1. 2020 | Meniny má Bohdana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Gymnázisti z Einsteinky diskutovali s ruskými diplomatmi

 V stredu 11. apríla 2012 študenti bilingválnej sekcie Gymnázia A. Einsteina boli pozvaní na veľvyslanectvo Ruskej federácie (RF) na stretnutie s veľvyslancom RF v SR pánom Kuznecovom.

 

Cieľ stretnutia – pozrieť sa ako pracujú a žijú ruskí diplomati; dostať informáciu «z prvej ruky» o živote v Rusku a o možnostiach realizácie svojich znalostí ruského jazyka v praxi. Beseda za okrúhlym stolom bola nenútená a zaujímavá. Študenti dávali rôzne otázky na rôzne témy: politika, ekonomika, vzdelanie, umenie a kultúra. Okrem veľvyslanca RF na stretnutí boli prítomní - atašé v oblasti kultúry pán Arsentiev a riaditeľ RCNK v Bratislave pán Bušujev. Organizátorom stretnutia zo strany gymnázia bola Inna Horváthová. Stretnutie študentov s veľvyslancom RF v SR nebolo prvé. Pán Kuznecov už navštívil školu a ocenil vysokú kvalitu vyučovania ruského jazyka.