Blindfriendly Sobota 22. 2. 2020 | Meniny má Etela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Herci z bábkového divadla zahrali vianočný príbeh anjela Rafaela

 Bratislavský samosprávny kraj prostredníctvom svojho zastúpenia v Bruseli zorganizoval v spolupráci so Stálym zastúpením SR pri EÚ v Bruseli dňa 10.decembra 2011 vianočné predstavenie „Vianočný príbeh anjela Rafaela“ v podaní Bratislavského bábkového divadla. Predstavenie sa konalo v priestoroch Stáleho zastúpenia SR pri EÚ v Bruseli a bolo určené predovšetkým deťom slovenskej komunity žijúcej v Bruseli.

 

Predstavenie herci bábkového divadla rovnako odohrali aj dňa 11.decembra 2001 v rámci podujatia „Vianoce predo dvermi..“, ktoré tradične v Bruseli organizuje Slovenská katolícka misia a je určené nielen slovenskej komunite žijúcej v Bruseli, ale aj širšej bruselskej verejnosti. Súčasťou podujatia bolo aj kolednícke vystúpenie slovenských, českých a belgických detí, detské spevácke duo z Etiópie, či tradičné vianočné pochúťky slovenskej a českej kuchyne, ale aj špeciality etiópskej kuchyne. Návštevníci si zároveň mohli v rámci vianočného bazára zakúpiť rôzne vianočné predmety, do ktorého prispel aj BSK výrobkami klientov DSS v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

Výťažok z predaja podporí charitatívny projekt koledovania detí „Dobrá novina“ a bude použitý na rozvojové projekty pre núdznych v Afrike, tohtoročný 17. ročník podporí predovšetkým prácu Cirkvi v Južnom Sudáne. Prostredníctvom vystúpenia Bratislavského bábkového divadla sa BSK týchto podujatí v Bruseli zúčastnil v rámci svojich zahraničných aktivít a podujatia Župná jeseň 2011.