Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Hrať proti rasizmu budú futbalové osobnosti, utečenci i kapela PARA s V. Sendreiom

Celoeurópska iniciatíva Akčné týždne FARE (15.-29. októbra) spája fanúšikov, kluby, etnické menšiny a komunity s cieľom spraviť z diskriminácie minulosť.

 
Široká škála aktivít vo vyše 50 krajinách Európy vrátane Slovenska sa snaží vyslať jednotný signál proti všetkým formám diskriminácie v hre. Vrcholom akčných týždňov FARE u nás je popri akciách vo Veľkom Šariši či Veľkých Kapušanoch aj  VI. ročník Turnaja Bratislavskej ligy v malom futbale (BLMF), ktorý sa koná v nedeľu 20. októbra v areáli STU na Mladej Garde.
 
Podujatie v rámci projektu Šport spája – rôzne farby, jedna hra, podporeného z Nórskych fondov organizujú Inštitút pre medzikultúrny dialóg, BLMF a Slovenský zväz v malom futbale. Partnerom Turnaja je aj Bratislavský samosprávny kraj.
 
„Aby Slovensko bolo tolerantnou krajinou a domovom pre všetkých jeho obyvateľov“, tak znie posolstvo Turnaja i projektu Šport spája. Prejavy rasizmu a diskriminácie sa v športe nielenže objavujú, ale sa jeho prostredníctvom aj šíria do spoločnosti. Naše podujatie však chce verejnosti vyslať signál o existencii fóra, kde funguje porozumenie väčšiny s menšinami či úcta k rozmanitosti.
 
Turnaja sa zúčastní 12 rôznorodých tímov, ktoré budú zastupovať viacero menšín alebo kombináciu väčšiny s menšinou. Vo výbere hviezd Different Colours United veľvyslanca kampane Šport spája a FARE Aliasa Lembakoaliho sa tento rok predstavia aj známe futbalové osobnosti ako Samuel Slovák, Roman Kratochvíl, Stanislav Angelovič, Jozef Juriga a Igor Chalúpka, ktorí v jednom tíme spoja sily s utečencami žijúcimi na Slovensku.
 
Kopačky obuje aj PARA
 
Nebudú chýbať migranti z Afriky, zástupcovia židovskej, rómskej či maďarskej menšiny v kombinácii s futbalistami slovenskej národnosti. Favoritmi Turnaja budú výbery Bratislavskej ligy v malom futbale a zabojuje aj  MEDIA tím zložený z redaktorov športových médií. Podporiť myšlienku prídu aj organizátori partnerského Turnaja United colours of football a trenírky a kopačky si prinesú aj redaktori vtipného športového webu Takurcitee.sk. 
 
Nemenej bude lákať pozornosť aj výkony futbalové účinkovanie hudobníkov kapely PARA, ktorá svoje futbalové rady vystužila známym rómskym aktivistom a muzikantom Vladimírom Sendreiom, s ktorým nedávno predstavili aj videoklip k piesni “E Daj nasvali”. Tá je už dnes pasovaná za neoficiálnu hymnu Turnaja.