Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Jablkového hodovania sa zúčastnili tisícky ľudí

 Niekoľko tisíc ľudí sa dnes zabávalo na atraktívnych podujatiach v rámci Jablkového hodovania, ktoré sa konalo v siedmich obciach a mestách Bratislavskej župy.

 
V Stupave, Malackách, Senci, Dunajskej Lužnej, Modre, Pezinku a Jablonovom chutnali milovníci jablkových produktov šťavy, mušty, koláče, netradičné polievky a ďalšie dobroty z jabĺk. Podujatie sa konalo pri príležitosti slávnosti jabĺk a patrí do série akcií Župnej jesene.
 
Obyvateľov aj návštevníkov zabávali rôzne tanečné, folklórne súbory, žiaci umeleckých základných škôl aj spevácke zbory. V Dunajskej Lužnej si mohli záujemcovia v rámci dňa otvorených dverí prezrieť jablkové sklady a sady, tiež mohli ochutnať vypestované jablká a pripravené boli aj rôzne atrakcie a súťaže pre deti. „Jeseň v našom kraji sa už tradične nesie v duchu osláv zberu úrody na rôznych miestach nášho kraja. Vďaka tomu máme možnosť zažiť v obciach a mestách Bratislavskej župy, ktorá tento rok oslávi svoje 10. výročie existencie, mnoho príjemných a kulinárskych zážitkov,“ povedal vicežupan Martin Berta. V Dunajskej Lužnej sa tiež sa súťažilo o najlepší jablkový koláč, výherca získal 100 kíl jabĺk. V Pezinku otvoril podujatie podpredseda BSK Martin Berta spolu s primátorom mesta Oliverom Solgom. Na nádvorí Malokarpatského múzea na Štefánikovej ulici si mohli zvedavci pozrieť, ako sa vyrábajú jablčné svietidlá, program obohatila aj jablčná mágia. Návštevníci si zároveň mohli prezrieť expozíciu Malokarpatského múzea.
 
Vo Vajnoroch prebiehala súťaž v minimaratóne do 10 km. Medzi súťažiacimi boli aj starostka Starého Mesta Tatiana Rosová a starosta Vajnor Ján Mrva. Pri príležitosti 196. výročia narodenia Ľudovíta Štúra sa v Modre konalo podujatie Jesenná dumka aneb Štúra pripomínaňja.