Blindfriendly Štvrtok 5. 12. 2019 | Meniny má Oto Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

JUVYR 2015 - „Podpora odborného a duálneho vzdelávania“

Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) otvorí tento rok už 24. ročník tohto úspešného školského podujatia a privíta 30 stredných odborných škôl z Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho, Banskobystrického a Trenčianskeho kraja.

 

V dňoch 24. – 25. 11. 2015 zviditeľnia svoje remeselnícke zručnosti študenti z celého Slovenska v priestoroch bratislavského Národného tenisového centra.

Hlavným cieľom akcie je prezentovať interaktívnou formou odborné vzdelávanie a prípravu a motivovať žiakov základných škôl pre štúdium na stredných odborných školách. Záujemcovia a najmä žiaci základných škôl sa môžu priamo zapojiť  do spracovania výrobkov,  zaujímavých ukážok a postupov vystavujúcich stredných škôl.

Súčasťou podujatia budú aj konferencie národných projektov ŠIOVu, odborné workshopy, či diskusie o smerovaní odborného vzdelávania a prípravy v systéme slovenského školstva. Záverečnú konferenciu bude mať 25. 11. 2015 aj národný projekt „Rozvoj stredného odborného vzdelávania“.

Sprievodným podujatím je aj odborná súťaž „Ukáž čo vieš“, ktorá výrazne napomáha zviditeľniť atraktívnosť jednotlivých profesií. Do 5. ročníka národnej súťaže Skills Slovakia s témami „Svadobný účes“ a „Trend cup“ ako aj 11. ročníka súťaže KOZMETIČKA A VIZÁŽISTKA „Jesenné variácie“ sa zapojili 2 školy v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK - Stredná odborná škola, Račianska 105 a Stredná odborná škola, Svätoplukova 2 v Bratislave.

Okrem týchto dvoch škôl  sa ako vystavovatelia predstavujú aj ďalšie školy v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK - SOŠ technická, Vranovská 4, Bratislava, SOŠ obchodu a služieb Samuela Jurkoviča, Sklenárova 1, Bratislava, SOŠ dopravná, Sklenárova 9, Bratislava, SPŠ dopravná, Kvačalova 20, Bratislava, SOŠ automobilová, J. Jonáša 5, Bratislava, SOŠ elektrotechnická, Rybničná 59, Bratislava, SOŠ polygrafická, Račianska 190, Bratislava, SOŠ gastronómie a hotelových služieb, Farského 9, Bratislava, SOŠ chemická, Vlčie hrdlo 50, Bratislava, SOŠ hotelových služieb a obchodu, Na pántoch 9, Bratislava, Spojená škola, Ivanka pri Dunaji a SOŠ záhradnícka Gustáva Čejku, Malinovo – celkom 14 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.