Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Československé rozhovory k veci a nad vecou

Aj v roku 2014 pripravuje Kancelária Bratislavského samosprávneho kraja v Bruseli v spolupráci so Zastúpením hlavného mesta Praha pri EÚ sériu spoločenských podujatí v rámci diskusného cyklu s názvom „Československé rozhovory k veci a nad vecou“.

 
Úvodná diskusia „Slováci a Česi – 10 rokov spolu v EÚ“ optikou novinárov Jana Macháčka a Radovana Geista sa bude konať 26. marca v Pražskom dome. Jej cieľom je zhodnotiť desaťročné pôsobenie Slovákov a Čechov v Európskej Únii. Podujatie je určené pre slovenskú a českú komunitu žijúcu za hranicami svojich krajín.
Diskusia bude interaktívna, zapojiť sa môže každý, pripravená je aj anketová otázka: Komu vstup do EÚ priniesol viac? Počas večera sa bude hovoriť o tom, čo predchádzalo vstupu krajín, aké klady ale prípadne aj negatíva členstvo krajinám prinieslo, najmä ekonomický dopad na hospodárstva a priemysel a politické súvislosti. Novinári sa vyjadria, čo vidia ako najväčšie výzvy pre EÚ v budúcnosti, či už z bezpečnostného hľadiska – situácia na Ukrajine, ale aj z ekonomického – euro, fiškálna únia a spoločná daňová politika a politického hľadiska – ďalšie prehlbovanie integrácie.