Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kancelária BSK v Bruseli spustila novú webovú stránku

 Kancelária BSK pri EÚ inštitúciách v Bruseli spustila novú webovú stránku svojho zastúpenia www.bratislavaregion.eu. „Návštevníci stránky majú možnosť dozvedieť sa základné údaje o kraji, ako aj o turistických a kultúrnych atrakciách. Stránka zároveň poskytuje informácie o zastúpení Bratislavskej župy v Bruseli, jej histórii a hlavne o jej cieľoch a aktivitách,“ priblížil bratislavský župan Pavol Frešo.

 

Pilotne je stránka spustená v slovenskom jazyku, postupne pribudnú anglická aj francúzska verzia. Nosnou témou stránky sú informácie o aktuálnom dianí na európskej pôde. Stránka poskytuje základné informácie o európskych inštitúciách, legislatíve, predovšetkým v kontexte kohéznej politiky EÚ ako aj príprave nového programového obdobia 2014-2020, ale aj o podujatiach, na ktorých Bratislavská župa tradične participuje v Bruseli. Subjekty BSK majú zároveň možnosť dozvedieť sa informácie o štrukturálnych fondoch EÚ a komunitárnych programoch Európskej komisie, ale aj sledovať výzvy a ponuky na projektové partnerstvá. V neposlednom rade poskytuje informácie o Bruseli, ale aj praktické informácie v prípade vycestovania do Bruselu. Pestrosť stránky dotvára bohatá galéria fotografií, aktuálne správy, kalendár podujatí, prepojenia na sociálne siete, ale aj aktuálne počasie v Bratislave a Bruseli. Kancelária BSK pri EÚ inštitúciách v Bruseli spustila novú webovú stránku svojho zastúpenia na www.bratislavaregion.eu.

Kancelária v Bruseli bola zriadená v roku 2002. V máji 2005 bol v Bruseli otvorený Dom slovenských regiónov ako spoločné zastúpenie 8 samosprávnych krajov Slovenska. Avšak, jeho činnosť bola koncom roku 2010 ukončená. Bratislavský kraj opätovne otvoril Kanceláriu BSK v Bruseli 30. júna 2011 a sídli na Rue Breydel 40 v európskej štvrti, v blízkosti Európskej komisie a Rady EÚ. Regionálnym zástupcom BSK v Bruseli je Marek Dvorský.

Jednou z nosných aktivít kancelárie je aj aktívna participácia na príprave nového programového obdobia 2014-2020, a to aj v súvislosti s prijatím nariadení Európskej komisie o kohéznej politike a štrukturálnych fondov. „Našim cieľom je ovplyvniť fungovanie eurofondov tak, aby ich mohli čerpať aj bohatšie regióny, medzi ktoré patrí aj Bratislavská župa. Napríklad na investičné aktivity do základnej infraštruktúry v oblasti dopravy, školstva, sociálnych vecí či životného prostredia,“ doplnil župan Pavol Frešo.