Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Karta plná výhod zaujala rodiny

 Od 1. mája majú obyvatelia Bratislavského samosprávneho kraja možnosť bezplatne sa zaregistrovať do projektu Family Net a využívať tak zľavy Rodinného pasu aj v susedných regiónoch.

 
„Naším dlhodobým cieľom je ukázať našim obyvateľom, že za zážitkom a za zábavou nemusia cestovať dlhé hodiny autom. Historické, kultúrne a prírodné dominanty sú aj u nás. Rovnako máme v kraji aj veľa atrakcií, kde môžu ľudia tráviť čas aktívne. A teraz im k tomu dáme aj zľavu,“ vysvetlil pohnútky, ktoré viedli k zapojeniu sa do projektu Family Net Bratislavský samosprávny kraj jeho predseda Pavol Frešo. 
Každý rodina z Bratislavského samosprávneho kraja, ktorá má ratolesti do veku 18 rokov sa môže bezplatne zaregistrovať na stránke www.rodinne-pasy.sk a už od jesene využívať zľavy, ktoré presahujú hranice bratislavskej župy. Rodinný pas garantuje držiteľom zľavy na kultúrnych akciách, v športových zariadeniach ale aj pri nákupoch. Počet poskytovateľov zliav neustále narastá a ich zoznam je priebežne aktualizovaný. Momentálne ich je 74.
Zaregistrovať sa mohli obyvatelia regiónu aj počas podujatí, na ktorých sa podieľal Bratislavský samosprávny kraj. Či už na Bratislavskom Majálese alebo na Piknik&' type="#_x0000_t75"> Bike, kde túto možnosť využilo 110 rodín. Zo zatiaľ zaregistrovaných rodín je najviac tých dvojdetných, až 337, potom nasledujú rodiny s jedným dieťaťom (274 rodín) a dokonca je zaregistrovaná aj jedna šesťdetná rodina a sedem päťdetných rodín.
Do projektu Family Net sú okrem Bratislavského kraja zapojené aj susedné regióny. Zaregistrované rodiny môžu so svojím Rodinným pasom využívať zľavy aj v Trnavskom regióne, v Burgenlande aj v Dolnom Rakúsku. Cieľom projektu je podporiť spoločné trávenie voľného času v rodinách a sprístupniť atraktívnu ponuku v cezhraničnom regióne za zvýhodnených podmienok.
Projekt bol podporený v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovensko-Rakúsko 2007-2013 vo výške 120 000 eur, z toho finančný náklad pre Bratislavský samosprávny kraj je povinných 5%, teda 6 000 eur.