Blindfriendly Streda 24. 4. 2019 | Meniny má Juraj Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kombinácia teoretického vzdelania a praxe je presne to, čo študenti potrebujú

 Bratislavský župan Pavol Frešo spolu s rektorom Ekonomickej univerzity v Bratislave Rudolfom Sivákom a dekankou fakulty medzinárodných vzťahov Ľudmilou Lipkovou otvoril hodnotiacu konferenciu Fóra pre 21. storočie.

 

Táto modelová konferencia už po piaty krát dala možnosť študentom v praxi používať teoretické vedomosti. „Veľmi oceňujem tento prístup k vzdelávaniu. Minimálne tri zo štyroch tém, ktorými sa študenti zaoberali reálne trápia ľudí a treba ich riešiť. Preto oceňujem, že takýto projekt vznikol a pomáha študentom pochopiť realitu, ktorá ich za bránami školy čaká a ktorej budú musieť čeliť,“ povedal župan Pavol Frešo.

Podstatou celého projektu bolo, že študenti piateho ročníka, v rámci každej zo štyroch sekcií vystupovali ako zástupcovia štátov, medzinárodných organizácií a spoločností. Rokovania boli vedené so zámerom obhájiť jednotlivé stanoviská a presadiť svoje návrhy s cieľom, čo najpresnejšie zachytiť reálne pozície štátov a medzinárodných organizácií k prerokovávaným otázkam, ktoré vo svojich draftoch predstavili zástupcovia Fóra pre 21. storočie. „Som vďačný za pozvanie a dúfam, že o rok sa budem môcť jednotlivých rokovaní zúčastniť aj ako jeden z diskutujúcich,“ uzavrel svoj prejav župan.

Celý program ako aj témy konferencie je možné nájsť na internetovej stránke Ekonomickej univerzity v Bratislave.