Blindfriendly Piatok 6. 12. 2019 | Meniny má Mikuláš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj hľadá dobrovoľníkov, ktorí chcú pomáhať pri povodniach

 Dobrovoľníci sa môžu prihlásiť e-mail, telefonicky alebo cez Facebook.

 
Dobrovoľníci sa môžu hlásiť mailom na povodne@region-bsk.sk alebo na telefónnom čísle 0911/102 866. Zapojiť sa možno aj prostredníctvom Facebooku BSK na https://www.facebook.com/events/550918938277423/ . Župa zriadila na organizáciu dobrovoľníckej akcie krízový štáb.
 
„Prosíme všetkých, ktorí môžu a chcú pomôcť, aby sa hlásili na príslušnom telefónnom čísle, mailom alebo aby potvrdili svoju účasť na Facebooku. Všetkých dobrovoľníkov budeme včas o ďalšom postupe informovať,“  povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
Hladiny riek Dunaj a Morava stále stúpajú. Tretí stupeň povodňovej aktivity je vyhlásený v Bratislave, v Devínskej Novej Vsi, vo Vysokej pri Morave aj v Devíne. Situácia je najkritickejšia v Devíne, kde sú zatopené obe prístupové cesty. Bratislavská župa v utorok mestskej časti poskytla dve vodné čerpadlá, na pomoc prišli aj dobrovoľní hasiči zo Stupavy. Tí sú pripravení zasiahnuť aj dnes. Do zaplavenej oblasti sa podarilo za pomoci poslanca NR SR Ivana Štefanca a predsedu BSK Pavla Freša zabezpečiť dodávku vôd pre obyvateľov a energetických nápojov pre záchranárov.
 
Vo Vysokej pri Morave sa najviac obávajú piatka. „Situácia ešte nie je taká ako v roku 2002, preto sme sa rozhodli mimoriadnu situáciu zatiaľ nevyhlásiť,“ povedal starosta obce Dušan Dvoran. Pre povodne je uzavretý cyklomost v Devínskej Novej Vsi a BSK obyvateľov žiada, aby nepodceňovali situáciu a rešpektovali výzvy a nariadenia príslušných orgánov. Pre zvýšenú hladinu Dunaja je od pondelka až do odvolania zatvorené aj Divadlo Aréna.