Blindfriendly Piatok 6. 12. 2019 | Meniny má Mikuláš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj odovzdal kľúče od 10 učiteľských „bytov“

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja dnes odovzdal kľúče od desiatich ubytovacích jednotiek pedagogickým aj nepedagogickým pracovníkom škôl v regióne. Dvojizbové „učiteľské byty“ tak od dnes majú nových nájomníkov.

 

 

"Bratislavská župa odovzdala ďalších desať učiteľských „bytov“, tak ako sme sľúbili. Všetkých záujemcov sme rozdelili do viacerých kategórií podľa počtu bodov, ktoré dosiahli. Snažili sme sa v tom bodovaní uprednostniť rodiny s deťmi, učiteľské páry a samozrejme sme sa snažili bonifikovať aj tých, ktorých zriaďovateľmi škôl je Bratislavská župa. Na druhej strane sme mali veľa hlasov, ktoré hovorili, aby sme dali šancu aj ostatným a to sa udialo. Prerozdelili sme „byty“ do troch kategórií. Tí, ktorí získali nad 100 bodov, to sú vlastne tí, ktorí sú naozaj páry s deťmi alebo sú obidvaja učitelia. Presne takýchto 6 prihlášok sme mali a rozdali sme 6 „bytov“,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. Zvyšné 4 „byty“ získali svojich nových obyvateľov po žrebovaní, aj za prítomnosti médií a niektorých žiadateľov.
 
Rekonštrukciou ubytovacích buniek na 1. poschodí školského internátu na Saratovskej 26 v Bratislave na ubytovacie zariadenia vznikla nová desiatka dvojizbových bytových jednotiek. Tie majú vlastnú kuchynku, kúpeľňu, balkón a celkovú plochu 49 metrov štvorcových. Župa do opravy investovala takmer 150 000 eur.
 
„Verím, že týmto krokom sa podarí stabilizovať stav na našich školách. Naozaj chceme získať čo najviac mladých učiteľov. Mnohí odchádzajú kvôli frustrácií z platových podmienok, motivácia býva veľmi nízka, takže aspoň takýmto spôsobom ich chceme motivovať, aby na našich školách zostali, vytvorili si tú životnú púť na školách a odovzdali to najlepšie čo majú svojim žiakom a študentom,“ doplnil riaditeľ Odboru školstva, mládeže a športu Roman Csabay.
 
Na Úrad Bratislavského samosprávneho kraja bolo doručených 39 žiadostí. Žiadateľov o ubytovanie bolo násobne viac ako „bytov“, preto prideľovanie „bytov“,  prebiehalo v troch kategóriách. Prvých šesť „bytových jednotiek“ bolo automaticky pridelených žiadateľom, ktorí dosiahli v bodovaní kritérií minimálne 100 bodov. Maximálny počet bodov bol pritom 170. Tri „byty“ boli určené pre mladých pedagógov, preto sa žrebovalo medzi žiadateľmi mladšími ako 35 rokov a posledný „byt“ bol vyžrebovaný spomedzi všetkých neúspešných žiadateľov, teda starších aj mladších ako 35 rokov. Výšku nájomného vrátane energií, odvozu smetí, upratovania spoločných priestorov a služieb vrátnice určilo vedenie Školského internátu, Trnavská cesta 2 , ktorého je Školský internát, Saratovská 26 elokovaným pracoviskom,  na max. 300 € pre štvorčlennú rodinu. Prvé dva „učiteľské byty“ boli odovzdané ešte v marci 2013. Cieľom Bratislavského samosprávneho kraja je v budovaní učiteľských „bytov“ pokračovať aj v budúcom roku.
 < Tri 170. pritom bol bodov počet Maximálny bodov. 100 minimálne kritérií Roman?;bodovaní Roman?;?Trebuchet red;?Times>
 
KRITÉRIÁ
Kritérium č. 1 Počet bodov
2 pedagógovia v rodine 50
1 pedagóg v rodine 40
1 pedagóg slobodný 30
2 pedagógovia slobodní 20
nepedagóg 5
 
Kritérium č. 2  
rodina s deťmi   50
rozvedený s deťmi   30
slobodný s deťmi   30
rodina bez detí   20
rozvedený bez detí   10
slobodný bez detí   10
 
   
zriaďovateľ BSK   40
zriaďovateľ iný   10
 
Kritérium č. 4  
vek do 35   30
vek nad 35   10
Okrem projektu učiteľských bytov poskytuje Bratislavský samosprávny kraj pedagogickým pracovníkom ubytovanie v ubytovacích zariadeniach a aj samotné školy poskytujú pedagógom ubytovanie v školských internátoch v prípade voľných kapacít, prípadne v nadbytočných priestoroch škôl prispôsobených na bývanie.