Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj partnerom seniorov

 Bratislavský samosprávny kraj je dlhoročným partnerom Jednoty dôchodcov na Slovensku. Preto aj dnes podporil Krajské športové hry a turistické stretnutie seniorov Bratislavského kraja. Seniori súťažili vo viacerých disciplínach a potom spoločne absolvovali výstup na zrúcaninu hradu v Plaveckom Podhradí.

 
„Bratislavská župa dlhodobo podporuje seniorov v ich aktívnom živote. Na dôchodku sa totiž aktivity nemusia skončiť, ale práve naopak. Seniori majú konečne dostatok času venovať sa svojim záľubám na plno. Dnes sa v Malackách predstavila na športovom zápolení takmer 90 aktívnych seniorov,“ zhrnul predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Jednota dôchodcov na Slovensku, Krajská organizácia Bratislava, Okresná organizácia Malacky dnes pod záštitou predsedu BSK Pavla Freša a primátora mesta Malacky Juraja Říhu zorganizovali 8. ročník Krajských športových hier a turistické stretnutie seniorov Bratislavského kraja v areáli Spojenej školy sv. Františka z Asissi v Malackách. Súčasťou podujatia bol aj výstup na zrúcaninu hradu v Plaveckom Podhradí.
 
„Veľmi dobre spolupracujeme s Bratislavským samosprávnym krajom a to na základe uzatvorenej spolupráce. Podpísali sme Memorandum pred dvomi rokmi, na základe ktorého sa nám veľmi dobre spolupracuje, veľa akcií spoločne robíme, na ktoré nám Bratislavský samosprávny kraj aj finančne prispieva. Tento ročník je už 8. ročník Krajských športových hier a veľkou výhodou je, že to robíme stále na tej istej škole,“ doplnila Žofia Lomnická, predsedníčka Krajskej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku v Bratislave.
 
Bratislavský samosprávny kraj je dlhodobo partnerom Jednoty dôchodcov na Slovensku a jej Krajskej organizácie Bratislava. Župa aktívnym seniorom pomáha pri organizácii napríklad Krajskej prehliadky v prednese poézie, prózy i vlastnej tvorby či Krajskej prehliadky speváckych súborov JDS, seniorov Bratislavského kraja. Okrem toho majú seniori zľavy v divadlách v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, Úrad BSK poskytuje aj dodatočnú zľavu podľa platného cenníka cestovných lístkov v Integrovanom dopravnom systéme Bratislavského kraja a takisto BSK poskytuje seniorom 50% zľavu na jednorazový vstup alebo permanentku na 10 vstupov vo vyhradenom čase do bazéna Komplexného centra hydroterapie (Mokrohájska 3, Bratislava). Bratislavský samosprávny kraj takisto každoročne od roku 2011 organizuje Župnú olympiádu seniorov.
 
Bratislavský samosprávny kraj za svoj dlhodobý aktívny prístup v prospech seniorov, ako jediný zo samosprávnych krajov, získal na jeseň minulého roka aj ocenenie Senior Friendly 2016, ktoré sa realizuje pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky Jána Richtera. Ocenenie Senior Friendly 2016 získala bratislavská župa za dlhodobú podporu seniorov k aktívneho prístupu k životu, aktívnemu zapájaniu sa do spoločenského diania a za podporu spolupráce medzi generáciami.

„Bratislavský samosprávny kraj dlhodobo zlepšuje životné podmienky aj tých seniorov, ktorí sú z dôvodu svojho zdravotného stavu odkázaní na pomoc a podporu iných a sú im poskytované sociálne služby. Naším cieľom je, aby seniori trávili jeseň života, keď už nie priamo v domácom prostredí, tak v takom, ktoré im je najbližšie,“ dodala Michaela Šopová, riaditeľka Odboru sociálnych vecí Úradu Bratislavského samosprávneho kraja.