Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj pomôže pri organizovaní MS kadetiek v hádzanej

 Zabezpečenie dopravy, finančná podpora, organizovanie dobrovoľníkov, bezplatný vstup na letné akcie v kraji, popularizácia a propagácia hádzanej. Aj týmto spôsobom sa Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zapojí do spoluorganizovania budúcoročných MS v hádzanej kadetiek. Budúci rok čaká Slovensko aj niekoľko významným udalostí.

 
„Najdôležitejšou je naše predsedníctvo v EU a aj toto športové podujatie nám môže pomôcť v dobrej propagácii Slovenska. Verím, že prispeje aj k ďalšiemu napredovaniu a podpore športu aj v zmysle nedávno schváleného zákona o športe“, uviedol Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.
MS v hádzanej kadetiek 2016 budú v Bratislave počas júla prebiehať na Štadióne Ondreja Nepelu a v NTC. Organizátorom je Slovenský zväz hádzanej a BSK bude jedným z partnerov podujatia. Predbežne sa na tom dohodli Jaroslav Holeša, prezident Slovenského zväzu hádzanej a Pavol Frešo, bratislavský župan.
 „Verím, že šampionát zvládneme dobre a zvýši nám to šance na usporiadanie ME mužov v roku 2022, ktoré plánujeme zrealizovať s Českou republikou“, povedal Jaroslav Holeša, prezident Slovenského zväzu hádzanej.
Počas šampionátu MS Kadetiek 2016 navštívi Bratislavu 24 hádzanárskych tímov, teda takmer 600 účastníkov.