Blindfriendly Štvrtok 18. 10. 2018 | Meniny má Lukáš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj zrekonštruoval telocvičňu v Spojenej škole v Ivanke pri Dunaji

Bratislava, 23. septembra 2010

 

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zrekonštruoval telocvičňu aj priľahlú chodbu v Spojenej škole na Ulici SNP v Ivanke pri Dunaji, ktoré už boli v havarijnom stave. Dnes si bol opravenú telocvičňu pozrieť aj bratislavský župan Pavol Frešo, pričom zhodnotil, že práca je urobená kvalitne – ako z odborného, tak aj z papierového hľadiska.

Telocvičňa bola v havarijnom stave a po posledných veľkých dažďoch zlyhala strecha, následkom čoho zatieklo na palubovku telocvične. Preto ju bolo potrebné kompletne vymeniť. „Rekonštrukcia prebiehala v úzkej spolupráci s vedením školy. Ak chceme robiť naozaj veci efektívne a šetrne, nielen župa, ale aj menežment školy musí byť do toho zahrnutý,“ povedal Frešo. Z opravy sa teší aj riaditeľ školy Ján Šaulič, ktorý považuje takúto prácu za príkladnú. Ako tiež uviedol, telocvičňa je využívaná 14 hodín denne a to nielen žiakmi školy ale aj verejnosťou.

Na telocvični sa kompletne opravila strecha, vymenili sa podhľady stropu, ktoré boli premočené, vymenili sa aj hnilé a nefunkčné okná. Oprava trvala približne mesiac. Celkové náklady na rekonštrukciu telocvične boli hradené z prostriedkov vyčlenených na havárie. Výška preinvestovaných prostriedkov je 154 700 € vrátane DPH. „Zároveň sme prešli budúce možné investičné akcie v rámci opráv mimo havárii,“ doplnil župan. Podľa Šauliča je potrebné opraviť aj okná na škole a zmodernizovať kotolňu, ktorá je v organizačnej zložke v Bernolákove.

Spojená škola má podľa jej riaditeľa už dlhodobú - 50 ročnú tradíciu. Najskôr sa orientovala na hydinárstvo, v súčasnosti dominujú odbory, ktoré majú celoslovenskú pôsobnosť – chov koní a jazdectvo, kynológia, rybárstvo, ale aj lesníctvo, dopravné odbory, obchod a podnikanie. Žiaci majú možnosť vyskúšať si tieto odbory aj v praxi. Škola má totiž vlastný hospodársky dvor s hydinou, ďalej voliery pre exotické vtáky a pávy, chovnú stanicu pre psy, vlastný rybník s kaprami ako aj učebňu rybárskej praxe. „Pevne verím, že aj vďaka takejto škole sa tradícia chovného rybárstva v Bratislavskom kraji a na Slovensku zachová,“ dodal Frešo.