Blindfriendly  21. 7. 2019 | Meniny má Daniel Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Krojovaná maturantka na OA Nevädzová

 Na Obchodnej akadémii na Nevädzovej 3 v Bratislave sú ústne maturitné skúšky v plnom prúde. Mnoho maturantov sa na ne pripravuje nielen štúdiom učebníc a poznámok v zošitoch, ale aj vhodným oblečením.

 

Štvrtáčka Mária Čulenová pochádza z rázovitej obce Sekule, v ktorej si dajú záležať na tradíciách zdedených po svojich predkoch. Možno aj preto si na tento náročný okamih pripravila skutočne mimoriadny odev – slávnostný sekulský kroj zdobený ružami, na ktorý sama prispela niekoľkými výšivkami. Ako sama hovorí, kroj sa dedí z generácie na generáciu a každý nositeľ doň vloží prácu svojich rúk. Skúšku zo slovenského jazyka a literatúry má táto študentka už šťastne za sebou a aj v tomto prípade zasiahla milá náhoda – súčasťou jej otázky bolo aj literárne dielo s názvom Meno ruže. Mária však nie je prvou maturantkou, ktorá potešila oko skúšobnej komisie na tejto škole. Minulý rok maturoval v slávnostnom mužskom kroji aj jej brat Martin Čulen.