Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aj toto leto bude Detská univerzita v Divadle Aréna

 V júli a auguste 2010 sa uskutoční už 8. ročník Detskej univerzity Komenského, ktorú organizuje Divadlo Aréna a Univerzita Komenského v Bratislave.

 

Na slávnostnej imatrikulácii v aule Univerzity Komenského sa dňa 7. júla stretne vyše 300 detských študentov, ktorí sa budú až do 25. augusta každú stredu stretávať na zaujímavých prednáškach. Dozvedia sa, prečo je vo vesmíre bezváhový stav, prečo chrlí sopka oheň, prečo vymysleli poštovú známku a mnohé ďalšie atraktívne témy, ktoré prednášajú renomovaní slovenskí a zahraniční vysokoškolskí profesori. Mladí študenti, ktorí budú mať v indexe zapísanú účasť aspoň na piatich z ôsmich prednášok, sa zúčastnia slávnostnej promócie v aule UK a získajú diplom absolventa Detskej univerzity Komenského. Cyklus prednášok je tradične obohatený o sprievodné podujatia a workshopy. K nim patrí architektonický, kariérny, hip-hopový a šachový workschop, exkurzie a tvorivé dielne v Slovenskej národnej galérii a Slovenskom národnom múzeu, výlet loďou do Danubiany či návšteva parlamentu. Projekt je určený deťom vo veku od 9 do 14 rokov a vznikol z iniciatívy Juraja Kukuru, riaditeľa Divadla Aréna a Františka Gahéra, rektora Univerzity Komenského v Bratislave.