Blindfriendly Piatok 22. 11. 2019 | Meniny má Cecília Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Deň otvorených ateliérov 2018

Pre všetkých priaznivcov výtvarného umenia je tu opäť Deň otvorených ateliérov 2018 - deň, kedy môžu navštíviť umelcov v Bratislavskom kraji, priamo v ich ateliéroch - v sobotu 20.10.2018 od 10.00 do 21.00 h.

 

Hlavnou myšlienkou podujatia je sprostredkovať bližší kontakt medzi umelcami a verejnosťou – priblížiť ľuďom tvorivú atmosféru na miestach, kde vzniká umenie, mať možnosť sa navzájom zoznámiť, komunikovať, získať spätnú väzbu.
Tomuto podujatiu predchádza veľká spoločná výstava profesionálnych aj amatérskych umelcov Salón výtvarníkov, ktorá bola tento rok zahájená vernisážou 13.9.2018 v Zoya Museum Elesko Wine Park v Modre a potrvá až do 10. januára 2019. Prezentuje sa tu 78 výtvarníkov s rôznorodou tvorbou - od maľby, sochy, paličkovanej čipky cez šperky, keramiku, drevorezbu, či fotografie. Niektorí spomedzi nich, otvorili aj svoje ateliéry a pozývajú verejnosť nahliadnuť do ich tvorivého sveta počas Dňa otvorených ateliérov – ktorý sa každoročne koná tretiu októbrovú sobotu. Tento rok je to už jeho tretí ročník.
Návštevníci sa sami rozhodnú, do ktorých ateliérov zavítajú. Tento rok sa otvára pre verejnosť 30 ateliérov a dve sprievodné výstavy. V rámci Bratislavského kraja ich nájdete v mestách: Stupava, Bratislava – Devín a Vajnory, Svätý Jur, Limbach, Pezinok, Šenkvice, Viničné, Vinosady, Modra, Modra Harmónia, Častá a Budmerice.
Skladací bulletin - mapku so zoznamom jednotlivých umelcov a vyznačenými miestami ich ateliérov môžu záujemcovia nájsť na webovej stránke Malokarpatského osvetového strediska – http://moska.sk/sk/podujatia/doa2018. Už v prvom ateliéri, do ktorého zavítajú, si môžu vyzdvihnúť tlačený očíslovaný zoznam s adresami ateliérov zúčastnených výtvarníkov. Ateliéry na danej adrese budú označené maliarskym stojanom s tabuľou a maliarskou paletou s číslom ateliéru.
Deň otvorených ateliérov sa organizuje v rámci projektu „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií“ (Heritage SK-AT), ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko.
Toto podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Malokarpatské osvetové stredisko v Modre je príspevkovou organizáciou s právnou subjektivitou, ktorého zriaďovateľom je od 1.4.2002 Bratislavský samosprávny kraj. Svojím poslaním, ktorého cieľom je rozvoj miestnej a regionálnej kultúry, je jediným zariadením v Bratislavskom kraji.

Kontakt:
tel: 033/643 34 89
e-mail: moska@moska.sk
www.moska.sk
FB: www.facebook.com/Moska.sk

Súvisiace dokumenty