Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Keramické trhy - 10. ročník

 Malokarpatské múzeum v Pezinku, Bratislavský samosprávny kraj, Mesto Pezinok, Turizmus regiónu Bratislava, Cech slovenských keramikov, Slovenská ľudová majolika, Pezinské kultúrne centrum, Centrum voľného času Pezinok, SOU Komenského Pezinok a Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru pripravujú v termíne od 7. do 9. júna 2013 desiaty ročník medzinárodného podujatia Keramické trhy.

 
Takmer 200 keramikárov zo Slovenska, Čiech, Moravy, Slovinska, Maďarska, Bulharska či Tunisu prichádza do Pezinka každoročne prezentovať svoju tvorbu a výrobky z keramiky.
Keďže tento rok sa koná v poradí už desiaty ročník akcie, novinkou bude publikácia, ktorá zaujímavým spôsobom mapuje uplynulých 9 rokov príprav a fungovania Keramických trhov. Samozrejmosťou budú postrehy keramikárov, ktorí každoročne v júni prichádzajú do malokarpatského regiónu prezentovať svoju tvorbu. Ďalšou novinkou je fotografická súťaž pre návštevníkov Keramických trhov 2013.
Súčasťou podujatia je tiež výstava toho najlepšieho z histórie trhov, ale aj „nepodarkov“, ktorú budú môcť návštevníci vidieť v Malokarpatskom múzeu v Pezinku od 7.júna do 7. júla 2013. Výstavné priestory tiež ponúknu výstavu prác detí navštevujúcich Centrum voľného času Pezinok. Ukážku točenia na hrnčiarskych kruhoch, detské dielne, pestrý kultúrny program, rovnako ako keramickú súťaž - tentokrát s témou „pocta desiatemu ročníku Keramických trhov“, uvidí návštevník priamo na Radničnom námestí.
Cieľom podujatia je podporiť remeslo, ktoré má v oblasti Malých Karpát tradíciu už niekoľko storočí a ukázať jeho rôzne podoby.
Každý rok navštívi podujatie cez 20 tisíc návštevníkov, ktorých zaujmú rôzne podoby keramiky, rovnako ako aj trojdňový kultúrny program.
Partnermi podujatia sú Areál zdravia Rozálka, Ecorec Slovensko s.r.o., Vinohradníctvo Pavelka a syn, Vinkova a Pavos stavebniny. Mediálnymi partnermi podujatia sú TV Pezinok, Ústredie ľudovej umeleckej výroby, časopis  Pezinčan a Časopis Informácie.
 
Kontaktná osoba: Renáta Jakubcová, Mgr. Monika Chvosteková
Tel.: 0903 659 746, 0911 404 053