Blindfriendly Streda 24. 4. 2019 | Meniny má Juraj Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Malokarpatské múzeum v Pezinku predstaví tvorbu Márie Hanuskovej

Malokarpatské múzeum v Pezinku – vysunuté pracovisko Literárne a vlastivedné múzeum, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, predstaví v od 20. júna do 28. augusta 2013 tvorbu ďalšej umelkyne žijúcej v malokarpatskom regióne.

 
Mária Hanusková má ukončené vzdelanie v Slovenskej ľudovej majolike v Modre. Je jedinečná v rozvoji a tvorbe  keramickej figurálnej plastiky. Neustále sa zdokonaľuje a hľadá svoje vlastné formy realizácie. Venuje sa keramickej plastike, výrobe ľudovo-umeleckej a úžitkovej keramiky, tvorbe keramických reliéfov a kachlíc, figurálnych plastík, keramických bábik, miniatúr a plakiet. Výstava predstaví reliéfy a plastiky s témou vinohradníctva a vinárstva, postavy mužov i žien v dobovom odeve typickom pre jednotlivé regióny, ktoré sú typickým rukopisom Márie Hanuskovej. Pre Svätý Jur si pripravila reliéf Sv. Juraja.
Výstava je prístupná verejnosti denne od utorka do soboty v čase otváracích hodín Literárneho a vlastivedného múzea vo Svätom Jure.