Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Nikolaj Nikitin, EXXPPNNSS ensemble a Martin Gerboc pokrstia 16. februára album Slovak sounds

Experiment, ktorý treba zažiť na vlastné uši. Nahrávku Slovak sounds má na svedomí mimoriadne netradičná tvorivá zostava. Saxofonista a skladateľ Nikolaj Nikitin, novovzniknuté zoskupenie EXXPPNNSS ensemble a výtvarník Martin Gerboc. Práve na jeho popud vznikol originálny hudobný album s presahom do poézie a zvukomalebného znázornenia výtvarného umenia. Krst unikátneho CD prebehne v utorok 16. februára o 20:30 v bratislavskej FUGE.

 
Album Nikolaj Nikitin / EXXPPNNSS ensemble – Slovak sounds vychádza vo vydavateľstve Real Music House. Nahrávku otvára sláčikové kvarteto skladateľa a saxofonistu Nikolaja Nikitina. Kvarteto je interpretovaný fenomenálnym Muchovým kvartetom a hlasmi Róberta Pospiša, Nikolaja Nikitina a Martina Gerboca, ktorému je kvarteto zároveň venované. Druhá časť albumu Slovak sound stojí na unikátnej hudobnej zostave EXXPPNNSS ensemble. Obe časti albumu spájajú výtvarne a textové námety výtvarníka Martina Gerboca. Experimentálna nahrávka v tom najautentickejšom zmysle slova. S výnimkou Muchovho kvarteta nahrávali všetci hudobníci naraz, len na základe spontánneho hudobného uvažovania. Základnou emóciou skladieb s pečiatkou EXXPPNNSS ensemble boli emočné zadania Martina Gerboca. Jadrom zostavy experimentu (EXX) boli na začiatku Robert Pospiš (PP) a Nikolaj Nikitin (NN). Postupne sa pridali Martin Sillay (S) a Juraj Šušaník (S). Hosťami na CD sú klarinetista Branislav Dugovič a hráč na kornete Róbert Kolař. Ich spoločné improvizácie sú pretkané poéziou básnikov ako Ch. Baudelaire, Allen Gisberg Jozef Holan alebo Jozef Gerboc.  akustických nástrojov v kombinácii s analógovými syntetizátormi. Tretím experimentom je svet poézie a výtvarného umenia, ktorý pripravil Martin Gerboc.pozostáva z výberu výtvarnej tvorby Martina Gerboca a ako súčasť hudobného albumu dostáva úplne nový rozmer.
 
 ktoré nie vždy dávame najavo. Hudba v sprievode poézie a výtvarných námetov plynie ako dnešok,“ uzatvára Nikitin. Koncertné prevedenie novinky vydavateľstva Real Music House bude unikátnym hudobným zážitkom. Princíp experimentu chce totiž kompletné obsadenie EXXPPNNSS ensemblu zachovať aj na pódiu. Krstným otcom albumu Slovak sounds nemôže byť nikto iný ako samotný Martin Gerboc. 16. februára sa bratislavská FUGA premení na organický priestor voľne plynúcich inšpirácii. Vydanie nahrávky podporili Bratislavský samosprávny kraj a SOZA.Celý album Nikolaj Nikitin / EXXPPNNSS ensemble – Slovak sounds si môžete vypočuť na odkaze:
 
Obsadenie CD Nikolaj Nikitin / EXXPPNNSS ensemble – Slovak sounds:
 
EXXPNNSS ensemble:
 
Robert Pospiš - spev, syntetizér
Nikolaj Nikitin - saxofón, theremin, syntetizér
Branislav Dugovič - basový klarinet, klarinet
Robert Kolář  - kornet
Martin Sillay - gitara
Juraj Šušaník - bicie 
 
Muchovo kvarteto:
 
Juraj Tomka -  I.husle
Jozef Ostrolúcky - II.husle
Veronika Prokešová - viola
Pavol Mucha – violončelo
 
FB event krstu albumu CD Nikolaj Nikitin / EXXPPNNSS ensemble – Slovak sounds:
 
 
Bližšie informácie o albume nájdete na odkaze:
 
Zdroj:
REAL MUSIC HOUSE