Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

NOVÁ SEZÓNA 2016/2017

27. sezóna Divadla ASTORKA Korzo ´90

 

Dvadsiata siedma divadelná sezóna Divadla ASTORKA Korzo ´90 v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja sa čoskoro začína. Bratislavskí i mimobratislavskí diváci sa môžu tešiť:
- na obľúbené inscenácie, medzi ktoré patria najnovšie tituly Život je taký, Višňový sad, ale rovnako aj inscenácie predchádzajúcich sezón, ktoré sa vždy tešili diváckej priazni
- na XII. Festival Astorka
- mimobratislavskí diváci na naše hosťovania doma i v zahraničí


NA ZAČIATKU NÁS ČAKAJÚ AJ NOVÉ PREMIÉRY:
Novú sezónu začíname Snom svätojánskej noci v réžii Ondreja Spišáka, za ktorým nasleduje Idiot v réžii Miroslava Krobota. Čakajú nás aj reprízy najnovšej divadelnej inscenácie Život je taký v réžii Vladimíra Strniska. Prvé predstavenia v júni sú predzvesťou, že príbeh významného izraelského dramatika Hanocha Levina o manželoch a ich divnom susedovi zanechal hlbokú stopu, obzvlášť medzi partnerskými pármi rôznych vekových skupín.
Účinkujú Ľubo Gregor, Zita Furková, Vlado Černý

 Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Na úvod sezóny pripravujeme romantickú komédiu Sylvia v réžii Sone Ferancovej s Annou Šiškovou, Vladom Černým, Mariánom Labudom ml. a Natáliou Puklušovou, ktorá určite poteší mnohých divákov svojou témou i láskavým pohľadom na domácich miláčikov. Tesne za ňou nasleduje adaptácia skvelého románu Pavla Vilikovského Letmý sneh s Adym Hajdu a Szidi Tobias v hlavných úlohách, ktorú uvedieme v réžii Juraja Nvotu a dramatizácii Jakuba Nvotu.

VYBRALI NÁS  FESTIVAL DIVADELNÁ NITRA 2016
Na MDF Divadelná Nitra sa predstavíme 27. 9. divadelnou inscenáciou Jama deravá v réžii Michala Vajdičku.
 
POCESTUJEME AJ DO ZAHRANIČIA:


PRAHA
Na našom každoročnom hosťovaní v Švandovom divadle na Smíchově pod názvom Dni Astorky v Prahe 2016 odohráme 7. 10. 2016 divadelnú inscenáciu Višňový sad v réžii Mariána Amslera.

 Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

A dostali sme pozvania aj na ďalšie hosťovania v ďalekom zahraničí.

XII. FESTIVAL ASTORKA:
Divadelnú jeseň v Bratislave tradične spestrí  XII. Festival Astorka (25. - 30. 10. 2016) –  na ktorom uvedieme Shylocka v podaní Milana Kňažka, Shakespearom inšpirovanú Búrku v réžii dvojice SKUTR, divadelnú inscenáciu Molièrovej hry Mizantrop v réžii Lukáša Brutovského,  autorsko-réžijnu prvotinu  Ivana Trojana Zásek, ktorú pripravil  s kolegami z Dejvického divadla a Vígszinház s inscenáciou výnimočne slávnej hry americkej herečky a spisovateľky Heather Raffo. V Scénických rozhovoroch Davida Hrbeka netradične spoznáme člena ASTORKY, Petra Šimuna.