Blindfriendly Piatok 24. 1. 2020 | Meniny má Timotej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Slávnostné otvorenie Detskej univerzity Komenského

 Slávnostnou imatrikuláciou dnes v Aule Univerzity Komenského na Šafárikovom nám. v Bratislave otvorili 8. ročník Detskej univerzity Komenského za účasti rektora UK v Bratislave doc. Františka Gahéra a riaditeľa Divadla Aréna Juraja Kukuru.

 

Úvodné slovo predniesol poslanec NR SR Ivan Mikloš. Hlavným organizátorom Detskej univerzity je Divadlo Aréna, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj. Na imatrikulácii, spojenej s prvou prednáškou na tému Prečo je dôležitá správna výživa? sa zúčastnilo takmer 300 detí vo veku od 9 do 14 rokov, ktoré sa budú pravidelne, každú stredu, až do 25. augusta, stretávať na ďalších prednáškach. Riaditeľ Divadla Aréna sa poďakoval prítomným rodičom za ich rozhodnutie zapísať deti do Detskej univerzity a pomoc pri napĺňaní hlavného cieľa projektu, ktorým je vytvoriť pevné základy pre vznik suverénnej slovenskej elity.

Do indexu sa detským študentom po absolvovaní prvej prednášky podpísal Prof. MUDr. Jozef Čársky, CSc., z Lekárskej fakulty UK. Ďalšie prednášky slovenských a zahraničných univerzitných profesorov s témami ako napríklad vesmír, botanika, ale aj prednáška policajného špecialistu o tom, ako sa správať v konfliktných situáciách, budú doplnené mnohými sprievodnými aktivitami - kariérny, šachový, či architektonický workshop, plavba loďou do Danubiany, návšteva a workshop v Slovenskom národnom múzeu a Slovenskej národnej galérii.

Študenti, ktorí sa zúčastnia minimálne 5 z 8 prednášok, dostanú diplom absolventa Detskej univerzity Komenského na slávnostnej promócii, ktorá sa uskutoční 25. augusta 2010, opäť v Aule UK v Bratislave. Po skončení ročníka bude vydaná aj knižná publikácia s multimediálnym DVD s prednáškami, fotografiami a pútavými ilustráciami.