Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V knižnici sa nenudíme - Leto s deťmi v Malokarpatskej knižnici v Pezinku

Malokarpatská knižnica v Pezinku aj v letných mesiacoch pripravuje pre svojich detských čitateľov zaujímavé podujatia.

 

Pod názvom V knižnici sa nenudíme privítame v budove knižnice na Holubyho ul. č. 5, v oddelení pre deti každé utorkové predpoludnie od 10.00 hod. deti od najmenších po tie školopovinné s rôzne zameranými programami. Prázdninové čítanie pre deti nielen z Bullerbynu...

Hlasné čítanie pre deti, ktoré radi čítajú z knižiek Astrid Lindgrenovej spojené s rozhovorom o knihe a výherným kvízom.

15.7. 2014

Letí, letí, všetko letí...

Budeme si skladať z papiera lastovičky aj lietadielka a na knižničnom dvore súťažiť, komu jeho lietadlo či lastovička doletí.

22.7. 2014

Nájdi v knižnici poklad.

Deti budú musieť prejaviť znalosti najznámejších detských kníh, umenie vyhľadať v knihách správnu odpoveď a detektívne schopnosti, aby na základe indícií našli v knižnici poklad.

29.7.2014

Každý kameň môže byť drahokam... Vyrob si ho!

Maľujeme na kamene, servítkujeme, drôtikujeme, pletieme zaujímavé výrobky ... aj podľa návodov z kníh.

V auguste pripravujeme indiánsky utorok, utorok s doskovými hrami, ekoutorok, ako aj utorok plný prianí s knihou Strom, ktorý dáva.

Všetky utorky sú otvorené pre ktorékoľvek dieťa či už z Pezinka alebo okolia. Okrem toho knižnicu cez leto navštívia aj deti prázdninujúce v letných a školských táboroch na podujatiach, ktoré vznikajú v spolupráci s Centrom voľného času a základnými školami.

Súčasťou pezinského kultúrneho leta je tradične

Literárny kolotoč v Zámockom parku.

8. ročník bude venovaný autorom píšucim pre deti a privítame Júliusa Balca so svojou práve v júli vychádzajúcou knihou Vodnícky kameň, Máriu Lazarovú, Vieru Valachovičovú Ryšavú, Zuzanu Polonskú, Veroniku Šikulovú. Okrem čítania pekných knižiek si deti a ich rodičia môžu pozrieť predstavenie Andel Cirifandel Divadielka Šikulko z Modry.

Začali sme s „lekárskou tematikou“ a prvý júlový utorok liečili choré alebo zranené knihy. Deti sa dozvedeli niečo o výrobe papiera, o tom, ako vzniká kniha a ako si knihu čo najdlhšie uchovať zdravú, neroztrhanú, nepoliatu, so zdravým chrbátikom.

Ďalšie utorky sú venované týmto témam:

8. 7. 2014