Blindfriendly  23. 2. 2020 | Meniny má Roman Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Začal sa Festival Astorka 2014

Včera sa uskutočnilo slávnostné odštartovanie desiateho jubilejného ročníka Festivalu Astorka 2014. Divadlo ASTORKA Korzo ´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, už pravidelne predstavuje na festivale inscenácie zahraničných súborov z Čiech, Maďarska a Poľska. Úvod patril Dejvickému divadlu z Prahy a hre Irvina Welsha Ucpanej systém. Na javisku sa predstavil o.i. Ivan Trojan, ktorý má práve za túto rolu Cenu Alfréda Radoka, pod režisérskym vedením Michala Vajdičku.

 
Dnešný deň festivalu bude v znamenímaďarského a poľského divadla a obidva hosťujúce súbory – Vígszínház z Budapešti i Lubuski Teatr zo Zielonej Góry prídu s hudobnými produkciami. Žiadna jazyková bariéra teda nebude brániť, aby sa návštevníci mohli ocitnúť priamo v deji. Predstavenie začne o 19:00 hereckým aj hudobným koncertom budapeštianskeho Vígszínházu podľa slávneho eposu Toldi a v priestoroch Trezoru o 19:30 sa začne hudobný recitál Mareka Sitarského pod názvom The Best of Sitar.
Tretí a štvrtý deň festivalu bude patriť inscenácii Švandovho divadla na Smíchově. Prvým predstavením bude hra Cry baby cry, na ktorej sa autorsky podieľali aj herečky v nej účinkujúce. Vznikla tak kultová inscenácia, ktorou sú nadšené ženy všetkých vekových kategórií a rovnako aj ich partneri.
Pri príležitosti blížiaceho sa 25. výročia Nežnej revolúcie uvedú počas Festivalu Astorka 23. 10. 2014 o 19:00 hod. divadelnú inscenáciu Doda Gombára „Země lhostejnost. Karel Kryl“, ktorá vznikla podľa textov Karla Kryla. Už niekoľko rokov sú súčasťou Festivalu aj veľmi obľúbené Scénické rozhovory s hercami Astorky, tentokrát s Borisom Farkašom a Majom Labudom.
Záver festivalu bude patriť českým hereckým hviezdam: Jane Štěpánkovej a Zlate Adamovskej, ktoré privezú z pražského divadla Ungelt divadelnú inscenáciu Na ůtěku v réžii Ladislava Smočka. V rámci festivalu sa odohrajú aj ďalšie zaujímavé sprievodné podujatia.