Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kurz nenásilnej komunikácie a mediácie pre zamestnancov DSS Rozsutec

 23. novembra 2016 zamestnanci Domova sociálnych služieb Rozsutec absolvovali posledné stretnutie 4-denného kurzu riešenia konfliktov prostredníctvom nenásilnej komunikácie a mediácie, ktorý nadväzoval na predchádzajúci kurz nenásilnej komunikácie v minulom roku. Zúčastnilo sa ho 12 zamestnancov DSS Rozsutec vrátane vedúcich, sociálnych pracovníkov a zdravotníkov.

 

Mediácia v ponímaní Nenásilnej komunikácie ja zameraná na udržanie vzťahu, aj keď do neho vstúpi konflikt. Prostredníctvom rôznych cvičení sme si vyskúšali pozíciu mediátora v rôznych modelových konfliktných situáciách. Naučili sme sa, že aj cez zložité situácie sa dá pomocou empatie prechádzať konštruktívne a že pri mnohých konfliktoch netreba hľadať víťaza, ale je to výzva pre budovanie hlbšieho vzťahu s druhou stranou konfliktu.

Ďakujeme lektorkám z občianskeho združenia Consensus - Ing. Eva Lukovičová a Mgr. Andrea Lánczos nás viedli trpezlivo a múdro tak, aby sme nahliadli nielen do prežívania klientov, ale tiež do vnútra nás samých.

Mgr. Ondrej Molitoris,
Vedúci ÚST