Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kurz riešenia konfliktov a nenásilnej komunikácie v DSS Rozsutec

 V priebehu marca a apríla 2016 sa zdravotnícki a sociálni pracovníci DSS Rozsutec, DSS Prof. Karola Matulaya a DSS Kampino venovali získavaniu zručností v oblasti riešenia konfliktov komunikácie.

 

Na štyroch celodenných workshopoch si precvičili rôzne spôsoby vyjadrovania svojich potrieb a reakcií na pocity a potreby partnera v dialógu. Zmyslom nenásilnej komunikácie je lepšie pochopiť potreby klienta, zamerať sa v komunikácii na podstatnú skutočnosť, ktorú chce klient vyjadriť a zvládnuť konfrontáciu tak, aby z nej mali úžitok obe strany dialógu.
Podľa vyjadrení zúčastnených kolegov vieme, že tento kurz dodal našim zamestnancom ďalšiu energiu a motiváciu do náročnej práce.
Zákutiami konfliktov a nenásilnej komunikácie sprevádzali našich zamestnancov Ing. Eva Pénzesová a Mgr. Andrea Lánczos z občianskeho združenia Consensus, za čo im ďakujeme a veríme, že sa ešte stretneme pri ďalšom vzdelávaní.

Mgr. Ondrej Molitoris, DSS Rozsutec