Blindfriendly Štvrtok 20. 2. 2020 | Meniny má Lívia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kvapka krvi na SOŠ Farského sa vydarila

 V stredu 23. marca 2011, týždeň po maturitných písomkách, študenti SOŠ na Farského opäť darovali krv. Pani profesorka Ing. Edita Brunclíková má organizovanie a propagaciu darcovstva v krvi, tak zorganizovala aj tento odber v Národnej transfúznej stanici v Ružinove.

 

Bolo krásne slnečné ráno a toho počasie znásobilo náš dobrý pocit. Najprv sme sa zaevidovali, potom absolvovali odber vzorky krvi na stanovenie krvného obrazu, MUDr. Bohmerová nám zmerala tlak a uskutočnila celkom pohodový pohovor o našom zdravotnom stave a na záver, šup konečne k samotnému darovaniu krvi.
Sladká maličkosť, čerstvá bageta a voňavá káva na záver pre každého darcu boli už len čerešničkou na torte celkového vynikajúceho pocitu z užitočnosti nášho skutku a povzbudením k budúcemu darovaniu krvi v spoločnosti spolužiakov a aj pedagógov našej školy. Tejto Kvapky krvi sa zúčastnilo 20 darcov, možno to nie je veľa, ale my vieme, že každá kvapka je užitočná a môže zachrániť život.

Super partiu tvorili :
Daniel Kurta, Ján CHROMÍK, Tomáš JURÁŠ, Martin KURINEC, Jozef SCHOLTZ, Patrik ZAJÍČEK, Daniela RUDIČOVÁ, Patrik PETRUŇ, Matej PTÁČEK, Mário TURNER, Patrik NERADOVIČ, Lukáš KAROVIČ, Peter ZÁHALKA, Alena LOPUCHOVÁ, Zuzana PECHOVÁ, Lucia LYSÁ, Dominik DOMÉNY Svorad SASKO, Ondrej HUČKO a Ing. Edita Brunclíková