Blindfriendly Piatok 20. 9. 2019 | Meniny má Ľuboslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Letecký deň v Dubovej videli tisícky návštevníkov

 Druhý ročník Leteckého dňa na športovom letisku v Dubovej prilákal takmer 8 000 návštevníkov. Letecký deň organizovalo občianske združenie Letecký klub Dubová v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom a obcou Dubová.

 
"Pokračovať v skvelo nastúpenom trende býva vždy veľmi ťažké. letecký deň v Dubovej však obhájil svoje dobré meno, ktoré si spravil minulý rok pred prvými tisíckami návštevníkov," vyjadril sa priamo v Dubovej predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Prelet vládneho špeciálu, letecké akrobacie ale aj bohatý sprievodný program pre deti si nenechalo ujsť takmer osem tisíc návštevníkov Leteckého dňa Dubová 2015, ktorého druhý ročník sa uskutočnil v sobotu 30. mája. Predpoludním mali návštevníci možnosť pozrieť si lietadlá a všetku leteckú techniku ešte na zemi a od dvanástej sa začal program aj vo vzduchu.
Návštevníkov najviac zaujal majster sveta v leteckej akrobacii Zoltán Veres, ktorého akrobatické vystúpenie sledovali diváci so zatajeným dychom. Ponad hlavy im však počas dňa prelietali aj motorové rogalá, vrtuľníky ale aj špeciálne jednotky Ministerstva vnútra SR na MI-17 s výsadkármi. Záver Leteckého dňa v Dubovej patril Retro Sky Teamu a Klubu vojenskej histórie Tyrnas, ktorí ukázali vzdušné aj pozemné boje o oslobodenie obce Dubová.