Blindfriendly Utorok 22. 10. 2019 | Meniny má Sergej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Malinovčania na Víkende historických parkov a záhrad Bratislavy

 Študenti a pedagógovia záhradníckej školy v Malinove sa môžu právom hrdiť svojou, v poradí už treťou, aktívnou účasťou na podujatí Víkend historických parkov a záhrad Bratislavy.

 

SOŠ záhradnícka je školou, v ktorej je veľmi blízko z učebne do terénu, od teórie k praxi. Parky a záhrady sú našou najväčšou učebňou, učebňou v prírode. Naši sadovníci a floristi sú aktívni nielen na vyučovaní, ale s radosťou a nadšením sa zapájajú do najrozmanitejších akcií širokej verejnosti.
Počas tohto podujatia naši študenti, v roli sprievodcov na jednotlivých stanovištiach, prispievali k osvete, sprostredkúvali kultúrne a historické hodnoty parkov a záhrad, ktoré sú ľudstvu vlastné od stredovekých čias. Povzbudzovali k zachovaniu tohto dedičstva a upozorňovali na potrebu pravidelnej údržby a zmysluplného využívania parkov a záhrad. Návštevníkom desiatich sprístupnených parkov a záhrad ochotne poskytovali odborné výklady ich histórie i dendrológie.

Vážme a udržiavajme si priestor, ktorý záhradníkovi poskytuje prácu, básnikovi inšpiráciu, utrápenému energiu, slabému oddych, deťom radosť, zaľúbeným romantiku a širokej verejnosti pokoj, silu a osvieženie. Nenechajme zmiznúť túto čarovnú krajinu.