Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Malinovskí záhradníci na medzinárodnej súťaži floristov

 Študenti SOŠ záhradníckej Gustáva Čejku v Malinove sa už tradične zúčastnili medzinárodnej aranžérskej súťaže Savaria Floriadae v maďarskom meste Szombathely pod vedením majsterky odborného výcviku Beáty Tvaruskovej.

 

Družstvo SOŠ záhradníckej tvorili: Nikola Csandalová z 2. ročníka študijného odboru, Nikola Démová z 3. ročníka študijného odboru a Loreta Solgayová z 3. ročníka učebného odboru. Študent 1. ročníka študijného odboru Blažej Gatyáš bol pozorovateľom a v budúcich rokoch do neho vkladáme veľké nádeje. Dvadsaťpäť jednotlivcov si meralo zručnosti, vedomosti a fantáziu v 3 súťažných úlohách, pričom naše študentky obsadili popredné miesta:
V úlohe Rímska kytica sa Nikola Csandalová umiestnila na 1. mieste, v úlohe Sviatočný rímsky stôl obsadila Loreta Solgayová 2. miesto, v úlohe Rímska ozdoba – korunka na hlavu 1. miesto obsadila opäť Loreta Solgayová a 4. miesto Nikola Démová.

V celkovom hodnotení jednotlivcov sa počtom bodov umiestnila Loreta Solgayová na 1. mieste, Nikola Csandalová na 6. mieste a Nikola Démová na 12. mieste z 25 súťažiacich. Družstvo, ktoré naše študentky vytvorili, sa v konečnom hodnotení umiestnilo na krásnom 2. mieste spomedzi 8 zúčastnených družstiev. Toto úspešné zoskupenie nás reprezentovalo aj v exteriéri na námestí v aranžovaní venca s priemerom cca. 1,5m, pričom sa umiestnilo na 2. mieste.