Blindfriendly Utorok 20. 8. 2019 | Meniny má Anabela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Malinovskí záhradníci úspešní na medzinárodnej súťaži floristov

 Študenti SOŠ záhradníckej Gustáva Čejku v Malinove sa už tradične zúčastnili medzinárodnej aranžérskej súťaže Savaria Floriadae v maďarskom meste Szombathely pod vedením majsterky odborného výcviku Beáty Tvaruskovej.

 

Družstvo SOŠ záhradnickej tvorili: Blažej Gatyáš z 2. ročníka študijného odboru, Kristína Lukáčová z 1. ročníka nadstavbového štúdia a Loreta Solgayová z 3. ročníka učebného odboru. Študentka 1. ročníka študijného odboru Jaroslava Lenčéšová bola pozorovateľom a v budúcich rokoch do nej vkladáme veľké nádeje.

Dvadsať jednotlivcov si meralo zručnosti, vedomosti a fantáziu v 3 súťažných úlohách, pričom naši študenti obsadili popredné miesta: Loreta Solgayová sa v úlohe Baroková kytica umiestnila na 1. mieste, v úlohe Sviatočný barokový stôl obsadila 3. miesto, v úlohe Kvetinový vejár 4. miesto. Úspech tejto študentky nás teší o to viac, že bola podporená Nadáciou Orange v projekte Šanca pre talenty.

V celkovom hodnotení jednotlivcov sa počtom bodov umiestnila Loreta Solgayová na 3. mieste, Kristína Lukáčová na 6. mieste a Blažej Gatyáš na 8. mieste z 20 súťažiacich. Družstvo, ktoré naši študenti vytvorili, sa v konečnom hodnotení umiestnilo na krásnom 2. mieste. Toto úspešné zoskupenie nás reprezentovalo aj v exteriéri na námestí v aranžovaní kvetinového koberca, pričom sa umiestnilo na 2. mieste.