Blindfriendly Štvrtok 17. 10. 2019 | Meniny má Hedviga Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Máme financie na výstavbu multifunkčnej arény v Petržalke

Multifunkčnú arénu v Petržalke bude financovať švajčiarsko-nemecká skupina AIC Leasing & Finanz AG. Spolu s Danube Arenou a.s. urobia všetko pre to, aby do konca októbra t.r. bola k dispozícii prvá časť celkovej investície vo výške do 20 mil. Eur.

 
Podarilo sa nám to, čomu mnohí neverili – aréna bude a financovať ju nebude župa,“ povedal dnes na tlačovej konferencii Vladimír Bajan. Ako dodal, aréna poskytne nové možnosti nielen pre obyvateľov tohto regiónu a prinesie nové príležitosti v kultúre, športe i spoločenskom živote hlavného mesta, Bratislavského kraja i Slovenska.
 
Podľa vyjadrení zástupcov AIC Leasing & Finanz AG Zurrich zárukou návratnosti vložených financií bude aj operátor – župa rokuje s jedným za najznámejších na svete, predstaví ho verejnosti do mesiaca.
Skupina AIC Leasing & Finanz ako jediná v rámci ponukového konania dala ponuku na 100%-né prefinancovanie tohto projektu za podmienok, ktoré stanovil Bratislavský samosprávny kraj – hala sa má realizovať bez peňazí z rozpočtu kraja a bez požadovania záruk zo strany župy. Halu bude financovať tzv. projektovým financovaním, čo v podstate znamená, že hala sa bude splácať z prevádzky po jej spustení.
 
Čo bude nasledovať ?
Výber projektanta a stavebnej firmy, na ktorú logicky bude dohliadať aj financujúca spoločnosť aj budúci operátor, prezentácia operátora, príprava pozemku, stavebné konanie, samotná stavba.
 
 
Vyhl'adávanie: