Blindfriendly Streda 13. 11. 2019 | Meniny má Stanislav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Maturanti od pondelka v plnom režime

 Na Gymnázium Jána Papánka sa postupne vracia učebný proces do starých koľají. V pondelok už namiesto dvojsmenného učenia čaká na gymnazistov plnohodnotný vyučovací proces so 45 minútovými hodinami a obedom v školskej jedálni.

 

„Proces kompletnej rekonštrukcie vyše šesťdesiatročnej budovy je veľmi náročný a opatrný. Nielenže sa pohybujeme v priestoroch, ktoré spadajú pod pamiatkarov, ale budova ešte nikdy neprešla tak zásadnou rekonštrukciou. V pondelok sa už bude v budove naplno kúriť a maturanti dostanú plný komfort, pretože tí sú pre nás v tejto chvíli prioritou,“ zhrnul predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Rekonštrukčné práce na škole sa začali v máji tohto roku, kedy sa začalo s vonkajšími prácami, ako zateplenie fasády s príslušenstvom, zateplenie strešného plášťa a nová hydroizolácia vrátane bleskozvodu. Následne sa začalo s opravami interiéru, nasledovala teda kompletná rekonštrukcia sociálnych zariadení, výmena dlažby, podláh v triedach a na chodbách, maliarske práce, nátery kovových konštrukcii, výmena zárubní a dvier, výmena vstupov do objektu, výmena obehových čerpadiel UK a vyregulovanie vykurovacieho systému.

Rekonštrukčné práce si vyžiadali aj zmeny v procese výučby. Tento týždeň sa v školeučilo na dvoj-zmennú prevádzku, no v pondelok už ráno o 8:00 zazvoní pre všetkých na 45 minútové hodiny. Prioritou však aj naďalej ostávajú najmä maturitné ročníky a ich študenti. Tí sa už od pondelka budú bez problémov pripravovať na prichádzajúcu skúšku dospelosti. Do života sa v pondelok vráti aj školská jedáleň a kuchyňa.

Celkové náklady predstavujú na 830 857,54 € s DPH. Rekonštrukcia vychádza z Akčného plánu Úradu Bratislavského samosprávneho kraja pre implementáciu Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja Bratislavského samosprávneho kraja na roky 2014-2020, ktorý zahŕňa plán a harmonogram investícií a opráv.