Blindfriendly Piatok 24. 1. 2020 | Meniny má Timotej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

„Medailový marec v SOŠ, Svätoplukova, BA

 V jarnom období už tradične prebieha množstvo súťaží v oblasti kaderníctva a kozmetiky, ktorých sa Stredná odborná škola na Svätoplukovej 2 v Bratislave pravidelne zúčastňuje. Žiakov na súťaže okrem majstrov odbornej výchovy pripravujú aj zamestnávatelia u ktorých žiaci praxujú. Veľmi dobrú úroveň prípravy žiakov na povolanie a úzka spolupráca so zamestnávateľmi prináša škole významné ocenenia na súťažiach odborných zručností.

 
Dňa 2.3.2016 sa konala kadernícko – kozmetická súťaž „ Múza hudby“ v OC Galéria Shopping v Košiciach, ktorú organizovala agentúra LeRen pod vedením pani  Renáty Lénčešovej. Súťaže sa zúčastnili dva tímy , žiačky veľmi vzorne reprezentovali školu SOŠ ,Svätoplukova, Bratislava, predviedli svoje zručnosti, fantáziu a získali dve popredné ocenenia.

2. miesto      Eleonóra Danihelová a Kristína Švarbová s modelkou Miriam Mihókovou
3. miesto     Julianna Skronka a Nikola Meszárosová s modelkou Marianou Mihókovou
 
Významnou súčasťou prípravy na povolanie na škole je  spolupráca so zamestnávateľmi a prax žiakov v prevádzkach odborných salónov. Dňa 4.3.2016 sa žiačka školy  Eva Horváthová zúčastnila odbornej medzinárodnej podologickej súťaže BEAUTY FOOT SLOVAKIA v Trenčíne v rámci výstavy Beauty Forum.  Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách mokrá a suchá pedikúra. Z celkového počtu 16 súťažiacich profesionálov zo Slovenska a Čiech, žiačka školy , ako jediná súťažiaca študentka, získala  3. miesto v kategórii  mokrá pedikúra. Žiačka sa na súťaž pripravovala v prevádzke nopp&nopp medical centrum, kde vykonáva prax v 4-ročnom študijnom odbore telová kozmetika.
 
Dňa 9.3.2016 sa žiaci našej školy Julianna Skronka, Nikola Mészárošová a Natália Regásková zúčastnili 3.ročníka medzinárodnej súťaže v dekoratívnej kozmetike a  účesovej tvorbe „Zlaté zrcadlo“ ktorá sa konala  v Domažliciach v Českej republike. Súťaž organizovala partnerská škola Stredné odborné učilište, Prokopa Velikého ,  Domažlice. Súťaž sa  niesla  v priateľskom duchu, a organizačne bola na veľmi dobrej úrovni. Súťažilo sa v dvoch disciplínach , kaderníckej  na tému „Príroda“ a v dekoratívnej kozmetike na tému „Kvetinová víla“. Žiaci predviedli veľmi pekné práce a zaslúžene obsadili popredné miesta.
2.miesto – Cena kreativity          Julianna  Skronka  v dekoratívnej kozmetike na tému ,, Kvetinová víla“, .
1.miesto – Absolútny víťaz         Nikola Meszárošová  v účesovej tvorbe na tému ,, Príroda“.
 

Súvisiace dokumenty