Blindfriendly Štvrtok 20. 2. 2020 | Meniny má Lívia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Modrý kostolík oslávi storočnicu, v obciach kraja bude Jablkové hodovanie

 Cez víkend sa bude v dvanástich mestách a obciach Bratislavského kraja konať už šiesty ročník Jablkového hodovania. Na akcii, ktorá sa koná v rámci Župnej jesene, sa budú ponúkať dobroty z jabĺk, pripravený je aj kultúrny program. Tí, čo uprednostnia víkend v centre Bratislavy, sa môžu tešiť na oslavy storočnice Modrého kostolíka.

 
Ambíciou podujatia Jablkové hodovanie je vytvorenie jedinečného produktu cestovného ruchu, ktorý do jednotlivých miest a obcí priláka milovníkov všakovakých dobrôt upečených, uvarených a aj vyrobených z chutných jabĺk, z ovocia, ktoré si zaslúži našu pozornosť. V tomto roku sa budú produkty z jabĺk ponúkať v Modre, Pezinku, Senci, Svätom Jure, Malackách, Stupave, Jablonovom, Limbachu, Dunajskej Lužnej a v bratislavských mestských častiach Vajnory, Devínska Nová Ves a Nové Mesto. Milovníci rôznych jablkových produktov sa môžu tešiť na šťavy, mušty, koláče či netradičné polievky. Podujatie bude sprevádzať kultúrny program. Organizátorom je Malokarpatské osvetové stredisko v Modre, ktorého zriaďovateľom je BSK. Podujatie je podporené aj z prostriedkov Krajskej organizácie cestovného ruchu Turizmus regiónu Bratislava. Bližšie informácie a časy konania v jednotlivých mestách a obciach je možné nájsť na stránkach www.moska.sk awww.bratislavskykraj.sk.
 
Kostol sv. Alžbety, ktorému však väčšina Staromešťanov a Bratislavčanov nepovie inak ako Modrý kostolík, je už sto rokov neodmysliteľnou súčasťou Starého Mesta. Základný kameň postavili v roku 1909 a už o štyri roky neskôr bol posvätený. Oslavy Tri dni so svätou Alžbetou sa začnú dnesbude po sobotnej sv. omši, ktorá sa začína o 18:00, koncert hudobnej skupiny Gaudium. Oslavy vyvrcholia v nedeľu. O 11:00 sa začne slávnostná omša za účasti Jeho excelencie arcibiskupa Zvolenského. Šafárikovo námestie bude posledný deň patriť dobročinným organizáciám, od desiatej do štvrtej popoludní sa tu uskutoční Staromestský charitatívny trh sv. Ažbety, kde sa predstaví osemnásť charitatívnych organizácií. o 18:00 svätou omšou priamo v priestoroch kostola. V sobotu bude rušno najmä na Šafárikovom námestí, kde sa o 10:00 začne prvý ročník Staromestského vínneho trhu. Na svoje si príde každý, ochutnať bude totiž možné vína od prvotriednych domácich, ale aj zahraničných vinárov z Českej republiky, Maďarska, Rakúska aj Francúzska. Podujatie bude sprevádzané hudobným programom Po desiatej zahrajú Fidlikanti, o jednej popoludní Stanley a kapucíni, o 15:00 Afrodíté. O 16:45 príde na rad C + k dychový komorný orchester a ako posledný sa o pol ôsmej večer predstaví Vizár Jazz Quartet. V Modrom kostolíku bude po sobotnej sv. omši, ktorá sa začína o 18:00, koncert hudobnej skupiny Gaudium. Oslavy vyvrcholia v nedeľu. O 11:00 sa začne slávnostná omša za účasti Jeho excelencie arcibiskupa Zvolenského. Šafárikovo námestie bude posledný deň patriť dobročinným organizáciám, od desiatej do štvrtej popoludní sa tu uskutoční Staromestský charitatívny trh sv. Ažbety, kde sa predstaví osemnásť charitatívnych organizácií.