Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Most v Častej bude stáť už v novembri

 Bratislavská župa pokračuje v budovaní nového mosta medzi obcami Dubová a Častá podľa harmonogramu. Povedal to predseda kraja Pavol Frešo počas dnešného kontrolného dňa, na ktorom boli aj starostovia Dubovej Ľudovít Ružička a Častej Stanislav Jablonovský.

 

Pôvodný most sa zrútil začiatkom júna počas prívalových dažďov, ktoré zasiahli viaceré obce Malokarpatského regiónu. Ako dočasné riešenie môžu vodiči využívať náhradné premostenie s obmedzenou jednosmernou a semaformi riadenou prevádzkou. Most slúži pre cca 10-tisíc ľudí. „Je dodržaný rozpočet aj časový harmonogram. Pevne veríme, že do konca novembra sa podarí postaviť nový trvalý most aj s asfaltovým povrchom,“ uviedol župan Pavol Frešo. Podložie mosta je v poriadku, preto nie je predpoklad, že by sa rozpočet na výstavbu mal navýšiť. Župan tiež poznamenal, že most bude bezpečnejší a mal by zvládnuť aj väčšiu vodu. Ako zároveň doplnil, pod mostom ostal väčší biokoridor aj priestor na ľahšie udržiavanie čistého vodného toku. „Teraz spracúvame podklady pre to, aby sme mohli žiadať o dotáciu vlády na povodňové škody. Všetky škody sme pritom podrobne zadokumentovali,“ dodal Pavol Frešo.

„Sú urobené nosné piloty, čakáme na dodávku nosníkov, ktoré by sme mali začať osádzať začiatkom októbra. Najväčšia záťaž bude samotné podbetónovanie a položenie asfaltového koberca,“ priblížil generálny riaditeľ spoločnosti Regionálne cesty Bratislava (RCB) Milan Valašik. RCB spravuje cesty a mosty kraja. Povodeň (7. Júna 2011) v Malých Karpatoch spôsobila na území Bratislavského samosprávneho kraja rozsiahle škody, najmä v oblasti od Modry po obec Doľany. Predbežný odhad nákladov na rekonštrukciu komunikácií a objektov zničených povodňami predstavuje takmer 6,87 mil. eur.