Blindfriendly Sobota 18. 1. 2020 | Meniny má Bohdana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Multikulturalizmus - prelínanie menšín

 Gymnázium v Malackách i v tomto roku v rámci medzinárodného projektu EdTWIN pokračovalo v spolupráci s partnerskou školou HLW 19 – Höhere Bundeslehranstalt für wirtschaftliche Berufe, Wien.

 

Žiaci obidvoch škôl pracovali na spoločnom projekte, cieľom ktorého bolo zmapovať vývoj a postavenie národnostných menšín na Slovensku i v Rakúsku od rozpadu Rakúsko – Uhorska po súčasnosť. Prvú časť výsledkov projektu odprezentovali žiaci obidvoch partnerských škôl 9. júna 2010 vo Viedni, drúhú časť 11. júna na Gymnáziu v Malakách. Pozvanie na konferenciu prijali i zástupcovia jazykového inštitútu rakúskej armády Landesverteidigungsakademie/Sprachinstitut des Bundesheeres, Wien), s ktorým má gymnázium dlhodobú spoluprácu .
Na konferencii okrem domácich a rakúskych študentov vystúpil i brigádny generál Mgr. Roman Fischer (vojenský atašé na Slovensku) a brigádny generál Mgr. Josef Weingast, ktorí informovali študentov a hostí konferencie o postavení slovenskej menšiny v Rakúsku.
Váženým hosťom bol i veľvyslanec Rakúska na Slovensku Dr. Helmut Wessely, ktorý ocenil myšlienku i úroveň celého podujatia a vysoko hodnotil prejav malackých študentov v nemeckom jazyku. Ako prejav uznania bolo pozvanie zapojených študentov, učiteľov a vedenia školy na návštevu rakúskej ambasády, kde budú pri spoločnom obede pokračovať s pánom veľvyslancom v diskusii na danú tému. Celé podujatie bolo ukončené spoločnou návštevou Devína.