Blindfriendly Sobota 25. 1. 2020 | Meniny má Gejza Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Na druhom ročníku Župnej olympiády seniorov si zmeria sily 91 súťažiacich

 V sobotu sa uskutoční už druhý ročník športového podujatia pre seniorov zo zariadení v pôsobnosti Bratislavskej župy a hlavného mesta. Trinásť družstiev si zasúťaží v desiatich disciplínach.

 
„Týmto podujatím chceme dať aktívnym seniorom možnosť stretnúť sa, zašportovať si aj sa zabaviť. Už vlani nás veľmi potešil veľký záujem o podujatie, tento rok si zasúťaží ešte o 31 seniorov viac ako minulý rok,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Župná olympiáda seniorov bude tento rok v Domove sociálnych služieb pre deti a rehabilitačnom stredisku ROSA na Patrónke, začne sa o 9:00. Zasúťažia si na nej seniori z Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov Pezinok, Domova jesene života Bratislava, Domova sociálnych služieb pre dospelých Báhoň, Domova pri kríži Bratislava, Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov Kaštieľ Stupava, Ružinovského domova seniorov, Domova seniorov Lamač, Krajskej organizácie Jednoty na Slovensku v Bratislave a Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov Rača. Prídu aj seniori z Mestského centra sociálnych služieb Modra a z klubov v Mestskej časti  Bratislava - Nové Mesto, Petržalka či zo Senca.
 
Súťažiaci si zmerajú sily v štafetovej chôdzi, petangu, hode granátom, kope do bránky, hode do koša aj v hode šípkami. Zahrajú si florbal a ruské kolky, riešiť budú hlavolamy a zasúťažia si aj v pečení štrúdle. Vstupenkou pre každé družstvo bude vlastnoručne upečený domáci koláč, ktorého úspešnosť ohodnotia samotní účastníci v súťaži „O najchutnejší župný koláčik“.