Blindfriendly Piatok 19. 4. 2019 | Meniny má Jela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Na medzinárodnom gastrofestivale sa prezentovali aj študenti z BSK

 Tretí ročník medzinárodného festivalu gastronómie EAT! Brussels 2014 prilákal počas uplynulého víkendu do bruselského parku Bois De La Cambre stovky záujemcov, rodín a gurmánov. Svoj stánok tu mal aj Bratislavský kraj, ktorý reprezentovali ako jediní zo Slovenska žiaci Strednej odbornej školy gastronómie a hotelových služieb na Farského ulici z Bratislavy. Škola je v pôsobnosti BSK.

 
„Podujatie symbolizuje rôznorodosť svetových kuchýň a taktiež poukazuje na spoluprácu rôznych regiónov. Naši študenti sa tento rok zamerali na prípravu slovenských tradičných kulinárskych špecialít,“ priblížil bratislavský župan Pavol Frešo. Návštevníci si mohli pochutnať napríklad na kapustnici, bryndzových haluškách, oškvarkovej nátierke, bratislavskom pliecku, bratislavských rožkoch ale aj na tradičných nápojoch. V ponuke bolo aj víno Pálava z Malokarpatskej vinárskej oblasti.
 
Festival organizoval región mesta Brusel a samotné hlavné mesto. Zastúpenie tu malo viac ako 40 reštaurácií a 10 partnerských regiónov. Multikultúrnosť podujatia obohatila aj účasť Pekingu, Rabatu a provincie Katanga. Okrem stánkov s gastronomickými špecialitami bola pripravená aj ochutnávka vín z Bordeaux a kurz varenia.