Blindfriendly Štvrtok 18. 7. 2019 | Meniny má Kamila Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Na Vazovovu sa postupne vracajú študenti

 Bratislavské Gymnázium Jána Papánka na Vazovovej ulici prechádza už od leta kompletnou rekonštrukciou. Študenti majú počas rekonštrukcie zabezpečený vyučovací proces v náhradných priestoroch, no postupne sa do školy vracajú. Prioritou sú pre všetkých budúcoroční maturanti. Dnes boli na škole aj zástupcovia bratislavskej župy na kontrolnom dni. Realizátor prisľúbil ukončenie prác najneskôr 17. októbra.

 

„Robíme všetko preto, aby sa študenti mohli nerušene učiť. Práve k tomu smerovala táto naša hodinová porada. Sedeli sme so študentmi, s profesormi a s naším odborom školstva. Dohodli sme si, kde všade sa študenti budú učiť tak, aby im to nenarušilo vyučovací proces. Ja som zodpovedný zato, aby sa jednak síce dodržala zmluva, ale hlavne, aby to neohrozovalo žiakov a maturantov,“ vysvetlil po kontrolnom dni predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.


Rekonštrukciu Gymnázia Jána Papánka plánovala župa z eurofondov už v rokoch 2013 – 2014. Rekonštrukčné práce na škole sa začali v máji tohto roku, kedy sa začalo s vonkajšími prácami, ako zateplenie fasády s príslušenstvom, zateplenie strešného plášťa a nová hydroizolácia vrátane bleskozvodu. Od polovice júna sa realizujú vnútorné opravy, teda kompletná rekonštrukcia sociálnych zariadení, výmena dlažby, podláh v triedach a na chodbách, maliarske práce, nátery kovových konštrukcii, výmena zárubní a dvier, výmena vstupov do objektu, výmena obehových čerpadiel UK a vyregulovanie vykurovacieho systému. Rekonštrukcie si vyžiadali aj zmeny vo vyučovacom procese. Postupne sa však študenti do školy vracajú. Prioritne ide o štyri maturitné triedy.


„Tento týždeň pôjdeme ešte v režime, kde žiaci sa učia na smeny, ale majú 6 vyučovacích hodín so skrátenými hodinami. Od pondelka bude už o maturantov postarané, pôjdu v plnom režime so 45 minútovými hodinami a normálne od ôsmej ráno, ako je podľa rozvrhu. Musíme už len chvíľku vydržať, aby sa ešte dokončili sociálne zariadenia na škole a škola môže fungovať. Už sú to naozaj len detaily, ktoré treba dorobiť a škola bude fičať,“ zhrnula riaditeľka Gymnázia Jána Papánka Gabriela Barčiaková.


Celkové náklady predstavujú na 830 857,54 € s DPH. Rekonštrukcia vychádza z Akčného plánu Úradu Bratislavského samosprávneho kraja pre implementáciu Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja Bratislavského samosprávneho kraja na roky 2014-2020, ktorý zahŕňa plán a harmonogram investícií a opráv.