Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Na župných školách dnes maturuje z matematiky viac ako 500 študentov

 Na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja dnes skladá externú skúšku dospelosti z maturitného predmetu matematika viac ako 500 študentov. Pred začiatkom vyjadril podporu maturantom na Gymnáziu na Grösslingovej ulici aj bratislavský župan, ktorý navštívil dve triedy.

 
„Chcem veľmi oceniť, že maturujete z matematiky. Ja som sa nikdy netajil tým, že považujem maturitu z matematiky za súčasť normálneho života. Takže hrdo neste tú vlajku ďalej, lebo generácia, z ktorej pochádzam, mala maturitu z matematiky povinnú,“ povzbudil maturujúcich študentov predseda BSK Pavol Frešo.
 
Bratislavský župan vyjadril podporu maturantom na Gymnáziu na Grösslingovej ulici v Bratislave, kde sa na maturitnú skúšku z predmetu matematika v školskom roku 2015/16  prihlásilo 67 žiakov. Situáciu odľahčilo aj rozdanie štvorlístkov pre šťastie, ktoré zhotovila keramikárka Renáta Hermysová z Pezinka.
 
Predseda BSK sa zúčastnil aj otvárania obálok za prítomnosti predsedu školskej maturitnej komisie a riaditeľky školy Viery Babišovej.
 
Na Gymnáziu na Grösslingovej ulici maturovalo v školskom roku 2014/15 90 žiakov. Na vysoké školy bolo prijatých 75 žiakov a úspešnosť je 97,4 %. Prvoradým cieľom školy je výborne pripraviť žiakov na štúdium na VŠ. Zameranie na matematiku spolu s kvalitnou jazykovou prípravou dáva výborné predpoklady pre štúdium na vysokej škole, či už prírodovedných, technických ale aj humanitných odborov.
 
Počiatky školy siahajú do prvej polovice 17. storočia. „Gamča“  patrí už dlhé roky k pilierom vzdelanosti minimálne v Bratislave. Gymnázium na Grösslingovej ulici navštevovali osobnosti ako Peter Pázmaň, Samuel Timon, Anton Bernolák, Alexander Húščava, Gejza Dusík, Gustáv Husák, Jozef Minárik, Milan Lasica, Božidara Turzonovová, Vladimír Palko, Vladimír Burjan, Lucia Žitňanská, Daniel Lipšic či Michal Hvorecký.